Saglamlisans'tan Windows 10 OEM key almak güvenilir mi?

Mehmet32781

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6600 RYZEN 5 5500 GİGABYTE A520MK V2 16 GB RAM
Merhaba arkadaşlar saglamlisans'ta 100 TL civarına Windows 10 OEM key satıldığını gördüm sizce alınır mı? Güvenilir mi veya ileride bana bir sıkıntı çıkarır mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Hımmm..
Sanırım hepsi sağlam lisanstan değil ama 4-5 kez ucuz dijital lisans aldım. Hatta Windows+Office şeklinde aldım.
Bazılarını halen kullanıyorum. Satıcı/satıcılar güvenilirdi. Birinde lisansta sorun çıktı ama sorgusuz sualsiz anında yeni lisans gönderdiler ve çalıştı.
Özeti : Hiç mağdur olmadım.

Ek bilgiler :
Dijital lisanslar sadece birkez kullanılır ve anakarta gömülür.
Satıcı format atmanız halinde lisans gidebilir demişti ama şimdiye kadar hiç lisans gitmedi.
Format atılmasına rağmen windows kendiliğinden etkinleşti.
--- Son günlerde yeni teknolojiler ( Kastedilen TPM çipi ) yüzünden farklı bir durum ortaya çıktı. Anakartınız değişmese bile sabit diskinizi değiştirmeniz halinde lisansın belli durumlarda geçersiz hale gelebilme tehlikesi var. Mutlak değil.

Son düzenleme:
Hımmm.
Sanırım hepsi sağlam lisanstan değil ama 4-5 kez ucuz dijital lisans aldım. Hatta Windows+Office şeklinde aldım.
Bazılarını halen kullanıyorum. Satıcı/satıcılar güvenilirdi. Birinde lisansta sorun çıktı ama sorgusuz sualsiz anında yeni lisans gönderdiler ve çalıştı.
özeti: Hiç mağdur olmadım.

Ek bilgiler:
Dijital lisanslar sadece bir kez kullanılır ve anakarta gömülür.
Satıcı format atmanız halinde lisans gidebilir demişti ama şimdiye kadar hiç lisans gitmedi.
Format atılmasına rağmen Windows kendiliğinden etkinleşti.
--- son günlerde yeni teknolojiler ( kastedilen TPM çipi ) yüzünden farklı bir durum ortaya çıktı. Anakartınız değişmese bile sabit diskinizi değiştirmeniz halinde lisansın belli durumlarda geçersiz hale gelebilme tehlikesi var. Mutlak değil.

2 adet Windows 11 Home ve Office 2021 aldım ben de hiçbir sorun yok aynen.

Yeni konular

Geri
Yukarı