Sağlığı düşük HDD'ye ne yapılabilir?

ulaslan0

Hectopat
Ofiste bir tane laptop var özellikleri fena değil ama açılışı, uykudan uyanması vs. çok yavaş. Kullanımda da oldukça yavaş çalışıyor. Açılışta bazen disk onarımı gibi kısımlara giriyor. HDD'nin sağlığını alta ekledim. Bilgisayarda sorun sanırım diskten kaynaklanıyor. Ben bu HDD'ye ne yapabilirim?

1688460430138.jpg

Ofiste bir tane laptop var özellikleri fena değil ama açılışı, uykudan uyanması vs. çok yavaş. Kullanımda da oldukça yavaş çalışıyor. Açılışta bazen disk onarımı gibi kısımlara giriyor. HDD'nin sağlığını alta ekledim. Bilgisayarda sorun sanırım diskten kaynaklanıyor. Ben bu HDD'ye ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 1846978

Değiştirin bence ölmeye başlamış.

Low Level Format atın bite HDD'nin anakartını söküp oradaki oksitlenmiş yeri silgi ile silin bozarsanız ben sorumlu değilim.

LLF sanırım programla yapılıyordu. Bunun için önerdiğiniz bir program var mıdır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tüm veriler geri getirilemez şekilde gidecektir.

Zayıf sektör olsa bir şekilde kullanılır ama bozuk sektör var diyor. Yani bad sector lu bir HDD bunca yıllık deneyimimi kullanarak söylüyorum ki 24 bad sector olan HDD artık iflah olmaz. Verileri yedekleyip HDD değiştirin. Şöyle zorlanabilir, format ekranında biçimlendirip HDD Regenerator ile bozuk yerleri kapatırsın, sonra işletim sistemini yüklersin bir müddet daha kullanırsın ama zamanla yamalar tekrar açılacak bu kanser durdurulamaz.

Çöpe atıp yeni bir ssd alın

Yeni konular

Geri
Yukarı