Sahibinden güvenilir mi?

Litfierl

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 3 gün içerisinde sahibinden web sitesinden yaklaşık 8-10 bin TL aralığında sadece kasa ve bileşenlerinden oluşan 2. el bir sistem toplayacağım fakat kafama takılan bazı sorular var. Ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyim, işlemci ve anakart alırken nelere dikkat etmeliyim, satıcılara ne tür sorular sormalıyım. İkinci olarak, ekran kartına verebileceğim maksimum bütçe 4000-5000. bu fiyat bandında RTX 2060 epey fazla var fakat fiyatı bana biraz düşük geldi, bu yüzden dolandırıcı olduklarını düşündüm. Bu fiyat bandı bu ekran kartı için normal mi? Bir de işlemci olarak i3 10100F düşünüyorum çünkü belirttiğim ekran kartı ile yapılan test videolarında performansı iyi idi. Bu arada oynadığım oyunlar sadece CS2 ve LoL. Sizlerden ricam, belirttiğim fiyat bandında en uygun ve en değecek olan 2. el sistemi dizebilmem için bana yardımcı olmanızdır. Konuyu dikkate alan herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:
Ryzen 5 3600 ile 10-11k civarına RX 6600 denk getirilebilir bence toplama sistemlere bakın ve sağlam pazarlık ile düşürün tek tek toplamada biraz daha pahalıya denk gelir.
Geç gördüm mesajınızı, kusuruma bakmayın. Bütçem sanırım maks 10 bin olacak ve bahsettiğiniz parçalar RAM, Kasa+Güç Kaynağı ve Anakart ile birlikte 10 bini sanırım aşmakta. Aksi halde 10 bin, geleceğe yönelik bir bütçe olmayacaksa ve dediğiniz sistem ya da muadili bileşenler beni uzun süre tatmin edecekse, belli bir süre bekleyip bütçeyi artırabilir ve söylediklerinize uygun bir sistem dizebilirim. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı