Sahibinden güvenli ödeme nasıl yapılır?

Leoon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Sahibinden'de anakart, işlemci, RAM ve işlemci fanı hepsi birlikte satacağım. Adam güvenli ödemeye koy diyor ama hiç daha önce böyle bir şey yapmadım, güvenli ödeme seçeneğini bulamadım tam olarak nasıl bir ilan vermeliyim?
Anakart: Intel h55.
İşlemci: i7 870.
RAM: 4x2 8 GB.
Ve işlemci fanı.

IMG20220804164058.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahibinden çokça alışveriş yaptım alımda satımda burada avantajlı olan karşı taraftır çünkü eğer karşındaki dolandırıcı sana zarar vermek isteyen birisi ise ürünü başka bir şeyle değiştirebilir bu arada video çekerim diyen arkadaşlar olacaktır fakat dava vs şeyler çok uğraştırır uzun sürer ben monitör sattım karşıya kırık ulaştı adamın parası iade oldu kendisine ben ise kargo şirketi ile uğraştım ama bir sonuç alamadım.

Güvenli ödeme şöyle bir şey; alıcı parayı gönderiyor fakat satıcıya gitmiyor, ürün gelince alıcı ürünü aldım diye işaretliyor ve para satıcının hesaba gidiyor. Yani alıcı için yararlı, satıcı için tehlikeli. Dolandırılma ihtimaliniz olabilir.

Benim anlattığım bunun devamı olmuş. Bu arada alıcının iyi niyetine kalmış.

Hocam en mantıklısı Param Güvende ile alsın ürünü sorun yok kargoya vermeden önce video çekim tarihini sesli söyleyin ve kargoladığınız ürünün çalışıp çalışmadığı gösterin eğer bir aksanına zarar verip geri göndermek isterse reddedin mahkeme açar veya şikayet ederse her türlü haksız çıkar zaten.

Hocam en mantıklısı Param Güvende ile alsın ürünü sorun yok kargoya vermeden önce video çekim tarihini sesli söyleyin ve kargoladığınız ürünün çalışıp çalışmadığı gösterin eğer bir aksanına zarar verip geri göndermek isterse reddedin mahkeme açar veya şikaet ederse her türlü haksız çıkar zaten.

Zaten satacağı sistem kadar masraf edecek mahkeme ile ama kendi bilir.

Sahibinden çokça alışveriş yaptım alımda satımda burada avantajlı olan karşı taraftır çünkü eğer karşındaki dolandırıcı sana zarar vermek isteyen birisi ise ürünü başka bir şeyle değiştirebilir bu arada video çekerim diyen arkadaşlar olacaktır fakat dava vs şeyler çok uğraştırır uzun sürer ben monitör sattım karşıya kırık ulaştı adamın parası iade oldu kendisine ben ise kargo şirketi ile uğraştım ama bir sonuç alamadım.

Benim anlattığım bunun devamı olmuş. Bu arada alıcının iyi niyetine kalmış.

Hocam mantıksal olarak adam mahkeme açarsa ve kaybederse bu ürüne ben zarar vermedim böyle geldi falan desede kanıt olduğu için satıcı maddi manevi tazminat açabilir bildiğim üzere ürüne zarar verdiği için ha uğraşılırmı yüksek maddi değere sahip bir cihaz ise uğraşılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı