Sahne korkusu nasıl engellenir?

OverFireable

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Karabük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF 6900XT OC Edition / AMD Ryzen 7 5800x3D / Kingston Fury Renegade RGB 2x16 3600Mhz CL16 / Asus ROG STRIX B550-XE / Samsung 980 Pro / Kioxia Exceria Plus G3 2TB / Phanteks P600s / Corsair RM850x 850 watt 80+ gold / Arctic Liquid Freezer II 360
Yazdığım şiir ilde 1. olduğu için 19 Mayıs'ta stadyumda bana şiiri okutacaklarmış. Bende sahne korkusu var. Ben bu sahne korkusunu nasıl yenebilirim?

Kendinden ve yaptığın şeyden emin ol yeterli. Sanki orada bir hata yapsan boynundan mı vurulacaksın? Kim var senin karşında? "Efendim işte garnizon komutanı, kaymakam, belediye başkanı vs." ne olacak? Onlar da insan değil mi? Bu bayram gençler için olan bir bayram. Asla kimse seninke dalga geçmeyecek ve seni rencide etmeyecek. Geçen sene bir çocuk heyecanlanıp hata yapmıştı. Kocaman bir moral alkışı verdik ve gerekirse akşama kadar seni bekleriz dedik ve ondan sonra çok güzel okudu ve herkese bir fırsat daha verildiği için teşekkür etti.

Ben de 19 Mayısta stadda şiir okuyacağım. Elbette belli bir heyecan olacaktır ancak ben ne yaptığımdan eminim. Kendime güveniyorum ve diğer insanların benim kötü okuduğumu düşünmeleri umrumda değil. Ben kendi duygum ve tavırlarımla okurum, selamımı veririm, çıkarım.

Elinden geleni yaptıktan sonra gerisi hiç önemli değil, dert etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı