Şahsıma ait olmayan bir sitenin renklerini nasıl değiştirebilirim?

JetWarker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, belki biraz saçma gelebilir konu fakat kitap okumak için girdiğim bir site var ve her sitede olduğu gibi inspector bölümünden renklerini değiştirilebiliyor. Sitenin karanlık modu var fakat renk seçimleri cidden rezalet, bazı adblock yazılımları o sitedeki istediğin şeyi kaldırıyor ve tam olarak açıklayamasam da o sitenin alt alan adı olan bölümlerin hepsinde değiştirilebiliyor. (Firefoxta kullandığım bir adblock ile sitenin üst panelini kaldırdım mesela, bu tarz bir şeyden bahsediyorum. Adblock olmasına rağmen sitedeki herhangi bir elementi kaldırabiliyor.) Örneğin www.site.com/kitap1/100'de bu adblock ile o sitedeki herhangi bir şeyi kaldırırsam www.site.com/kitap1/101'e girdiğimde de bu sitedeki element ortadan kalkıyor. Ben de merak ediyorum, siteye her girdiğimde öğeyi denetle diyerek renklerini değiştiremeyeceğim için bir defa yapıp daha sonrasında her girişimde bu değişiklikleri yapacak bir yazılım var mı web için? Çok hakim değilim bu konuya o yüzden kendimi açıklayabildim mi bilemiyorum.

Son düzenleme:
Görmek istemediğiniz şeyleri engelleyebilirsiniz, adblock kullanarak görmek istemediğiniz url için kısıtlama uygulamak gibi. Ancak renkleri değiştirme gibi seçenekleriniz engellemekten hariç değiştirmeye ihtiyaç duyar. Bunu da mümkün kılan bir uygulama olacağını sanmıyorum.

Anlatım çorba ama anladığım kadarıyla site rengini kalıcı değiştirmek istiyorsunuz.

Chrome'da uzantılar kısmından "dark mode, change colors" diye aratırsanız bir sürü karanlık mod vs. uzantı bulabilirsiniz.

Ekran sarartma, renk seçimi ve parlaklık kısma programı olarak da benim de kullanıp tavsiye ettiğim f.lux programını kullanabilirsiniz.

Bir de Chrome'un kendi ayarlarından temalara buradan ulaşabilirsiniz.

Anlatım çorba ama anladığım kadarıyla site rengini kalıcı değiştirmek istiyorsunuz.

Chrome'da uzantılar kısmından "dark mode, change colors" diye aratırsanız bir sürü karanlık mod vs. uzantı bulabilirsiniz.

Ekran sarartma, renk seçimi ve parlaklık kısma programı olarak da benim de kullanıp tavsiye ettiğim f.lux programını kullanabilirsiniz.

Bir de Chrome'un kendi ayarlarından temalara buradan ulaşabilirsiniz.
Ekran renkleri için redshift kullanıyorum fakat sitenin renkleri insanların gözlerini yormak için tasarlanmış resmen. Karanklık mod programlarını incelemekte fayda var, aklıma gelmemişti bu. Teşekkürler, başka fikri olan varsa onlar da yazsın lütfen.
DeepinScreenshot_select-area_20201105160735.png
DeepinScreenshot_select-area_20201105160726.png

Renk paletini falan da hazırladım fakat bu renk paletini nasl uygulayabileceğim hakkında bir fikrim yok. Kişileştirme seçeneklerini ücretsiz sunan bir karanlık tema uygulaması biliyor musunuz acaba?

Son düzenleme:
Ekran renkleri için redshift kullanıyorum fakat sitenin renkleri insanların gözlerini yormak için tasarlanmış resmen. Karanklık mod programlarını incelemekte fayda var, aklıma gelmemişti bu. Teşekkürler, başka fikri olan varsa onlar da yazsın lütfen.Eki Görüntüle 727102Eki Görüntüle 727103
Renk paletini falan da hazırladım fakat bu renk paletini nasl uygulayabileceğim hakkında bir fikrim yok. Kişileştirme seçeneklerini ücretsiz sunan bir karanlık tema uygulaması biliyor musunuz acaba?
Kendim de kullandığım Dark Reader uzantısını tavsiye ederim, çok güzel ve kullanışlı. Site filtresi, kontrast, parlaklık, tonlamalar, koyu ve açık tema özellikleri var.

Şöyle de bir rehber bırakayım.

Kendim de kullandığım Dark Reader uzantısını tavsiye ederim, çok güzel ve kullanışlı. Site filtresi, kontrast, parlaklık, tonlamalar, koyu ve açık tema özellikleri var.

Şöyle de bir rehber bırakayım.
Dark Readeri bir süre kullanmıştım fakat bilgisayarımın özellikleri kötü olduğundan mı bilinmez pek stabil çalışmıyor. Siteye girdiğimde 2/3 defa renk değiştiriyor. Renklerini değiştirmesini istediğim sitelerin de renklerini bir süre değiştirip daha sonrasında eski halile getiriyor ve sitelerdeki ayrıntıları yokmuş gibi attığı oluyor, renk geçişlerini pek önemsemiyor sanırım. Daha sade bir şeye ihtiyacım var sanırım, renkleri kendim ayarlamama izin vermesi gerek sanırım stabil olması için. Yine de sadece kitap okurken aktif etmekte fayda var, hiç yoktan iyidir. Teşekkür ederim.

Bildiğim diğer bir seçenek Chrome'un kendi karanlık modu: chrome://flags/#enable-force-dark Adres çubuğuna bunu yapıştırıp karşınıza gelen seçeneği ''enabled'' olarak seçin. Seçenekler'den kullanılacağı alanları da seçebilirsiniz, tabii uzantılar'a göre daha işlevsiz olduğu gerçeği var.

Ayrıntılı video isterseniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bildiğim diğer bir seçenek Chrome'un kendi karanlık modu: chrome://flags/#enable-force-dark Adres çubuğuna bunu yapıştırıp karşınıza gelen seçeneği ''enabled'' olarak seçin. Seçenekler'den kullanılacağı alanları da seçebilirsiniz, tabii uzantılar'a göre daha işlevsiz olduğu gerçeği var.

Ayrıntılı video isterseniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağolun, aradığım eklentiyi buldum. Firefox için şu linkten ulaşabilirsiniz. Aradığım gibi sade ve kişileştirilebilir bir eklenti. Drak Readerdeki gibi yazıtipi seçeneği olsa çok daha iyi olurdu ama buna da şükür. Eğer aynı sorunu yaşayan ve daha sonra bu konuyu gören arkadaşlar olursa diye renk ayarlarını da bırakayım. İstediğiniz gibi değiştirebilirsiniz tabii ki, githubda bulduğum bir renk paletinin biraz kişileştirilmiş hali. Fakat sadece kitap okumak için falan işe yarar sanırım, sitelerin tasarımlarını tek tık ile değiştirmek pek mantıklı değil zaten. Birkaç renk kullanan ve renk geçişi olmayan sitelerde de kullanılabilir sanırım. Ama sadece metin ve arkaplan renkleri değiştirilebiliyor, aklınızda bulunsun.
DeepinScreenshot_select-area_20201105163656.png

Geri
Yukarı