Sakın HyperOS güncellemesi yapmayın

Arkadaşlar cihazım Xiaomi 13T Pro dün itibarıyla güncelleme aldı. Oyunlarda ciddi bir FPS düşüşü var, Wild Rift League of Legends'da 120 FPS'den 80 70 arası değişkenlik gösteriyor, PUBG 90 FPS sabit verirken 70 60 arası. Şu an FPS'te kayma var, hiçbir şekilde Game Turbo veyahut da başka bir ekstra hareket yaptığınızda FPS eski sürüm stabil değil. Pişman oldum güncelleme yaptığıma.

Eki Görüntüle 2123056
Xiaomi 12T HyperOS kullanıyorum ve dediklerinin hiç biri olmadı. Büyük ihtimalle beta olduğu içindir sıkıntılar. İllaki çözüm bulacaklardır.

Büyük MIUI güncellemeleri sonrasında, MIUI 13-14 değişikliği mesela, yedek alıp hard reset atmazsanız sistem dosyaları üst üste denk gelebileceğinden ötürü performansınızın sekteye uğramasına neden olabilir. Kasma donma olmamasına rağmen her güncelleme sonrasında yaparım MIUI 9'dan beri.

Aynı sorunu bende yaşadım cihazım Redmi Note 12 4G MIUI 14'de iken GTA SA'yı yağ gibi oynarken HyperOS'de drop ve donma oluyor bootloader kilidinin süresini bekliyorum tekrar MIUI 14'e düşüreceğim.

Arkadaşlar cihazım Xiaomi 13T Pro dün itibarıyla güncelleme aldı. Oyunlarda ciddi bir FPS düşüşü var, Wild Rift League of Legends'da 120 FPS'den 80 70 arası değişkenlik gösteriyor, PUBG 90 FPS sabit verirken 70 60 arası. Şu an FPS'te kayma var, hiçbir şekilde Game Turbo veyahut da başka bir ekstra hareket yaptığınızda FPS eski sürüm stabil değil. Pişman oldum güncelleme yaptığıma.

Eki Görüntüle 2123056

Böyle bir sorunum yok güncellemeyi yaptım.

Mi 13 kullanıyorum bir iki ay önce güncelleme yaptım hiçbir sorun yok.
Hatta oyunda adamların olduğu bölgede telefonlar genelde kasar.
Arkadaşlarım telefon kastı dediği yerlerde bile bende kasma olmuyor.
Bu arada arkadaşlarım iPad kullanıyor.

Yazılım olmadan donanım ne kadar güçlü olursa olsun bir halta yaramıyor. Telefonu oyun ağırlıklı kullananlar için bir şey diyemem ama günlük kullanım için xioami gerçekten işkence. Mi6 almıştım o efsana idi ondan sonra belki 6-7 xioami cihaz kullandım hepsinde binbir sorun. Samsunga geçtim de kafam rahat etti artık

Yeni konular

Geri
Yukarı