Şampiyonluk Kutlaması ve İzmir'de Yaşananlar

Zusth

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Schweinfurt
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Müh.
Profil Kapağı
1521758257
Selam herkese,
öncelikle şampiyon olan Galatarasay'ı tebrik ediyorum ve Avrupa'ya gitmeye hak kazanan takımlara da başarılar diliyorum.

Dün ülkenin her yerinde kutlamalar sürse de medyaya çok yansımayan bazı olaylar oldu. Bizzat İzmir'de yaşadığım için utandığımı söyleyebilirim, tabii ki bu tüm İzmirlileri kapsamıyor ancak İzmir takımlarının taraftarının holiganlığı aşan hareketlerini ciddi anlamda gereksiz, düşüncesiz ve çocuksu bulduğumu söyleyebilirim. Bu holiganlık yakıştırmam sadece dünkü olaylar baz alınarak söylenmedi tabii, genel olarak bilenler bilir. Özellikle 19 Mayıs gibi özel bir güne, Atatürk sevdalısıyız diye dolaşan, statlarda İzmir marşı söyleyerek Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini ağzına alıp böyle saçma hareketlerde bulunmaları bayağı komiğime kaçtığı gibi üzdü de. Örnek aldığın, önder olarak gördüğün kişinin görüşlerini benimsediğin, anladığın zaman bir amaca ulaşırsın; ismini ağza alarak değil.

Peki dün tam olarak ne gelişti? Şampiyon olan takımın taraftarı doğal olarak sevinir, bunu da kutlar değil mi? Olaylar tam böyle seyir aldı ancak hem Göztepe, hem Karşıyaka hem de Buca taraftarı bizim semtlerimizde kutlama yapamazsınız diye bir çirkeflik girişiminde bulunarak çok büyük hasarlara yol açtılar.

Ellerinde bıçaklarla Galatasaray taraftarı kovalayan Bucaspor taraftarları;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alt geçitten geçen arabalara taş atan Göztepe taraftarları;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunun sonucunda oluşan maddi hasarlar;

Karakolda tutanak tutmak için birçok araç sahibi olduğu, bunların yanında camı kırılıp hamile kadınlara veya çocuklarına isabet eden saldırıların olduğu söylentileri de var.

Konvoya çıkan Galatasaray taraftarlarının araçlarına taş atan Karşıyaka taraftarı;

Paylaştığım gönderilerin yorumlarına bakacak olursanız hala bu davranışları normal ve doğru karşılayan kitlenin çoğunlukta olduğunun da farkına varabilirsiniz. Savunduğum bir takım yok, yapılan yanlışa sitem etmek istedim. Sosyal medyadan da olmak üzere bu davranışı destekleyen kişilerin tespit edilip cezai işlem uygulanmasının gerektiğini düşünüyorum, aynı zamanda bahsi geçen takım yönetimleri de belirli bir karar almalı çünkü bu taraftarların çoğunluğu kale arkası fanatiklerden oluşuyor.

Düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum kendimizi kontrol etmekten çok uzağız. Bir işi tadında bırakamıyoruz. Dolduruşa geliyoruz. Çocuk gibiyiz. Ve düşünme eylemi sözlüğümüzde bulunmuyor.
Diğer holiganların yaptığını bir kenara koyuyorum. Galatasaray taraftarlarının kutlama esnasında yaptığı gürültünün haddi hesabı yok. Acaba çevrede hasta olan var mı? Trafik bizden dolayı tıkandı mı? Paşa paşa oturup daha düzgün bir şekilde kutlama yapsak daha iyi olmaz mı?
Bu soruları düşünen var mı? Yok. Kim kime saygı duyuyor ki? :cry:

Geri
Yukarı