Samsung 850 Evo inceleme

Samsung-SSD-850-EVO-120GB.jpg

Bilgisayar_4320904.jpg

91GPLsJlVML._SL1500_.jpg

SSD'ye sıfır Windows 10 Pro 64-bit kurup tüm sürücüler ve IDE ATA/ATAPI denetleyici sürücüsü son sürümüne güncellenmiştir.

HDD
Restart süresi: 02:01
Kapanma süresi: 00:25
Açılma süresi: 00:50

-------------------------------------
SSD
Restart süresi: 00:23
Kapanma süresi: 00:17
Açılış süresi: 00:17

Testler

Crystal DiskMark:

ssd (1).JPG

Samsung Magician:

ssd (2).JPG

ASS SSD benchmark:

ass ssd benchmark.JPG

ass ssd iops.JPG

Atto disk benchmark:

atto disk benchmark.JPG

Elinize sağlık. Özellikle Restart ve açılış sürelerinde ciddi derecede üstünlüğü var HDD' ye göre. Ama asıl farkı Gta ve BF gibi oyunların açılıp kapanma ve bölüm yükleme sürelerinde görebiliyoruz. Eski nesil bir sistemlerinin yavaşlığından muzdarip olanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz :)

Elinize sağlık. Özellikle Restart ve açılış sürelerinde ciddi derecede üstünlüğü var HDD' ye göre. Ama asıl farkı Gta ve BF gibi oyunların açılıp kapanma ve bölüm yükleme sürelerinde görebiliyoruz. Eski nesil bir sistemlerinin yavaşlığından muzdarip olanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz :)
13 tane program yükledim ve KIS 2016 en yüksek ayarlarda SSD'de gram yavaşlama yok. HDD'de olsaydı çoktan kasmalar başlamıştı bile. Ben SSD'yi sadece windows kurmak için aldım 1 TB WD + 500 GB Seagate HDD var. Oyunları HDD'ye kuracağım. Yani SSD'ye oyunları atıp test edin görmek istiyorum diyorsanız atarım. Sizi kırmam. Bana öyle diyormuşsunuz gibi geldi. Şunu demiştiniz üst mesajınızda
Ama asıl farkı Gta ve BF gibi oyunların açılıp kapanma ve bölüm yükleme sürelerinde görebiliyoruz.
Gta 5 daha almadım. Steam'de çok pahalı. Ama BF 4 var. Kütüphanemde isterseniz onunla test ederim.

Bilgisayarım yavaş diyenler hiç durmayın gidin ve bir SSD alın. Çok rahat edeceksiniz. :)
Eski nesil bir sistemlerinin yavaşlığından muzdarip olanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz
Kesinlikle haklısınız.

Bu arada sistemi mi yazmayı unutmuşum. Buyrun sistemim.

• AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci
  • ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart
  • GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • Asus R9 380 STRIX GAMING 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
  • ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı