Samsung 860 EVO SSD Yazma Yavaşlığı

3.PNG

Bu menüden hocam. Açtıktan sonra aktif olması için yeniden başlatmanız gerekiyor.

Teşekkürler HDD aldıktan sonra oyunları falan tekrar atarım test ederim tekrar zaten kullanım açısından pek fark görmedim.
Bide yazarken hangi kafayla yazdım bilmiyorum ne demek istediğimi şimdi tekrar okuyunca ben bile anlamadım.

Hoocam aynı çıktı değişen bir şey yok bugün sistem çok fazla açık kaldı ondan dolayı olabilir.Yarın tekrar bakarım kullanım açısından çok belirgin bir fark yok.
Dediğiniz
Gerek yok bir performans kaybı yaşatmaz sana. Render işleriyle falan uğraşmıyorsan dikkate alma, bazen bana da oluyor anlık bir sorun olmuyor.
Dediğiniz gibiymiş şimdi 530 larda gözüküyor.

Son düzenleme:
Selamlar,
Bilgisayar ile ilgili çok fazla takıntılı biri olarak sizi anlıyorum.
Benimde ilk zamanlarda aynı tarz bir düşüncem olmuştu.
Ancak şunu size hatırlatmak isterim ki SSD diskler içerisi dolduğu sürece yavaşlar, ancak bunlar çok yüksek rakamlarla olmaz fakat siz bunu anlayabilirsiniz.

Örneğin;
Kullandığım SSD Corsair 960 GB 3480 Yazma / 3000 Okuma.
İlk bilgisayarı açtığımda 3550 Yazma / 3098 okuma gibi söylenenin üzerinde muazzam rakamlara ulaştım.
Ancak zamanla SSD içerisine bir şeyler yüklediğim zaman bu değerler ufak rakamlarda da olsa azaldı.
Şuan anlık olarak aldığım değerler aşağıda. (Uygulamalar ve arka plan uygulamaları çalışırken aldığım sonuçlar)

Not : Tek disk kullanıyorum.

2.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı