Samsung ATIV Book 5 NP550P7C-T02TR Mac OS X yükleme

blakkh

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Pc'mde Windows 8.1 ve ubuntu 14.04 yüklü. Ayrı bölümlerde ve ben bir bölüm daha açarak os x yüklemek istiyorum.

Sistem özellikleri:
  • Cpu intel i7
  • Ram 6gb
  • Ses yongası realtek
  • Ekran kartı nvidia gt 630m (optimus)
  • Ekran kartı intel hd 4000

Herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyrun bunu kullanarak kurulum yapın: Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı | Technopat Sosyal
Ses kartınız bir şekilde çalışacaktır. Kablosuz ve kablolu internet için bilgi geçmemişsiniz bir şey diyemem ona. Ekran kartı olarak ise sadece intel hd 4000 modeli çalışacaktır. Kolay gelsin.

Not: Sorunla karşılaşma ihtimaliniz her zaman var. Dikkatli şekilde konuyu okuyun ve deneyin.

Wireless ayıgıtı realtek.

Imajı indirip denedim. Boot oluyo fakat boot olduktan sonra usb'yi seçince siyah ekranda takılıp kalıyor. GraphicsEnabler=Yes motedonu da denedim ama olmadı.

Bu arada bendeki clover boot ekranındaki ikon görünümleri anlatımdaki videodakinden farklı onu da belirtiyim.

Wireless ayıgıtı realtek.

Imajı indirip denedim. Boot oluyo fakat boot olduktan sonra usb'yi seçince siyah ekranda takılıp kalıyor. GraphicsEnabler=Yes motedonu da denedim ama olmadı.

Bu arada bendeki clover boot ekranındaki ikon görünümleri anlatımdaki videodakinden farklı onu da belirtiyim.
Chameleon olarak açmayı denediniz mi? (Konuda anlatılıyor.)

Denedim ama geçmedim bitürlü. Flashdisk'i seçtikten sonra numpad'ten de standart '1' tuşundan da denedim 4-5 kere ama hep karşıma clover geldi.
Bu arada GraphicsEnabler=Yes, PCIRoot=1, GraphicsEnabler=No komutları da denedim ama işe yaramadı.

Denedim ama geçmedim bitürlü. Flashdisk'i seçtikten sonra numpad'ten de standart '1' tuşundan da denedim 4-5 kere ama hep karşıma clover geldi.
Bu arada GraphicsEnabler=Yes, PCIRoot=1, GraphicsEnabler=No komutları da denedim ama işe yaramadı.
Bios ayarlarında AHCI varsa ona geçir veya SATA o da yoksa AUTO yap. Ekran için ise switch ayarını disabled yap veyahut nvidia hangi ayarla kapanıyorsa o ayarı yap ve test et.

AHCI auto'ydu ben manuel olarak enabled yapmıştım zaten. Bu switch ayarını pek anlamadım açıkçası bios'tan mı yoksa nvidia control panelindeki gibi mi? bios'tan ise benim bios aptio ve main advanced sec. ve boot seçenekleri var sadece.

Bu arada boot görünümüm bu şekilde videodakiyle aynı değil.

CloverV2.main.png

AHCI auto'ydu ben manuel olarak enabled yapmıştım zaten. Bu switch ayarını pek anlamadım açıkçası bios'tan mı yoksa nvidia control panelindeki gibi mi? bios'tan ise benim bios aptio ve main advanced sec. ve boot seçenekleri var sadece.

bu arada boot görünümüm bu şekilde videodakiyle aynı değil.
http://cvad-mac.narod.ru/pic/bdu/CloverV2.main.png
Bazı anakartlarda o dediğim shitch ayarı var onunla kapatıyorlar. Görünümünüz ise sadece temasından bootun :).
Not: AHCI ile olmazsa üstte belirttiğim SATA ve AUTO ayarlarını deneyin.

Enable, disable ve auto var disable'ı bile denedim ama olmadı. Grafik kextlerini imajdan silip öyle de denedim yine aynı kombinasyonları tekrarlıyarak ama olmadı.

-x -f -v GraphicsEnabler=Yes/No PCIRootUID=0/1 npci=0x(3/2)000 komutunun tüm kombinasyonlarını denedim ama hepsine siyah olarak tepki verdi.

Niresh 10.9 dağıtımını bir deneyin size zahmet. (Kurulumda intel backup işaretini kaldırıp kurunuz. Eğer sorun olursa bu sefer işaretli bırakarak kurunuz.)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı