Samsung Buds FE sesi kesiliyor

Efe Kirwe

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Samsung Buds FE model kulaklığım var ve kulaklığı alalı daha 2 gün oldu. Sorunsuz kullanıyordum ta ki kulaklığı takıp telefonu cebime atıp dışarı çıkana kadar. Telefonu cebime attıktan 10-15 saniye sonra kulaklıktan gelen ses kasmaya başlıyor kopuk kopuk geliyor. Telefonu elime aldığımda ses sorunu çözülüyor ama geri cebime attığımda aynı sorun tekrar oluşuyor. Sizce sorun nedir? Telefonu başka bir odaya bırakıp farklı odaya geçtiğimde bile ses kopuk kopuk olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Samsung Buds FE model kulaklığım var ve kulaklığı alalı daha 2 gün oldu. Sorunsuz kullanıyordum ta ki kulaklığı takıp telefonu cebime atıp dışarı çıkana kadar. Telefonu cebime attıktan 10-15 saniye sonra kulaklıktan gelen ses kasmaya başlıyor kopuk kopuk geliyor. Telefonu elime aldığımda ses sorunu çözülüyor ama geri cebime attığımda aynı sorun tekrar oluşuyor. Sizce sorun nedir? Telefonu başka bir odaya bırakıp farklı odaya geçtiğimde bile ses kopuk kopuk olmuyor.

Maalesef Earbuds mantığı olan kulaklıkların genel problemi bu şekilde. Batarya ömrünü uzatmak için BLE teknolojisini kullanıyor ve BLE kullanılırken cebinize koyduğunuz telefonla vücudunuz arasında engel oluşmasına sebep oluyor. Telefonda ses ayarlarınız varsa aptX açıksa kapatın. AAC decoder ya da SBC decoder varsa onları kullanın. Dolby Atmos gibi ayarlarınız varsa açarak kapatarak deneyin. Birçok telefonda bu sorun maalesef yaşanmakta. Kullandığınız telefonun Bluetooth teknolojisinin yetersizliğide bu soruna sebep olabiliyor.

Ben başka bir Bluetooth kulaklık kullanıyorum aynı sorunu bazen ben de yaşıyorum. Özellikle kalabalık bir yerse telefon cebimdeyken ses kesilmeleri oluyor. Sanırım telefonun Bluetooth sürümü eski olunca öyle oluyor benimki eski.

S9 Plus kullanıyorum ve bende böyle bir durum yok, arızalı ürün gelmiş olabilir. Telefonu odama bırakıp kulaklık ile balkona gidiyorum ve hala çekiyor, üstüne üstlük telefonda şebeke sorunu var çekmiyor.

SBC codeci kullanırken Mi 9T telefonumda Galaxy Buds 2 ile yaşıyorum, AAC'a alınca düzeliyor. Codec değiştirmeyi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı