Rehber Samsung cihazlarda bootlaoder açma (kutudan Android Pie ve üstü çıkan cihazlar için)

Makaleler
6
Yer
Dimension C-137
Daha fazla  
Meslek
Video Editör
Bugün yine güzel rehberle karşınızdayım. Başlıkta anlattığım gibi bootloader kilidimizi açaçağız.
uyarı: Cihazınız kutudan Android 8 (oreo) ve altı çıkıyorsa sadece OEM kilit açmayı aktif etmeniz yeterlidir. (Android 8 ve altı cihazlarda bootloader kilidi bulunmamaktadır.)
Önemli verileriniz var ise yedek almanız zorundasınız. Bootloader kilidini açtıktan sonra sizin. Güvenliğiniz için cihaz otomatikman sıfırlar.

bize lazım olanlar şunlar.
  • Beyin/mantık.
  • USB kablosu.
  • Bilgisayar (download moduna girmek için)
  • Android 9 ve üstü Samsung cihaz.
  • OEM kilit açma gözükmesi için internet bağlantısı.
Geliştirici seçeneklerini aktif hale getirelim.
Aktif etmek için şu yolu izleyelim ayarlar>telefon hakkında>yazılım bilgileri>yapım numarasına 10 kere basıyoruz.
Ayarlardan biraz daha aşağı inelim. Ve geliştirici seçenekleri karşımızda girelim.

1711657553238.png

Burada OEM kilit açma mevcut bunu aktif hale getiriyoruz.
X: Bende OEM kilit açma gözükmüyor nabacağım?
Cözüm basit Wi-Fi'ya bağlıyoruz 5-10 dakika bekliyoruz. Genemi gelmedi geliştirici seçeneklerine. Sürekli gir çık yapın birkaç kez gelmektedir.
Aktif hale getirdikten sonra cihazımızı kapatalım.
Cihazımızı ses açma ve ses kısmaya basılı tutarak bilgisayara bağlıyoruz.

1711657826985.png

Evet ekranımız gelmiş bulunmakta. Ses açmaya basılı tutuyoruz burada 5-10 saniye.

1711657919973.png

Bu ekranla karşılaşacağız. Gene ses açma yapıyoruz.
Cihazımız sıfırlanmış olacak.
Dur! Burada bitti mi? Sanıyoruz? Hayır.
Cihazın kurulumunu tamamlayalım.
Wi-Fi'ya bağlanalım. Geliştirci seçeneklerine aktif edip gelelim.
Ve OEM kilit açmayı gördükten sonra üstüne aşağıdaki fotoğraftaki gibi bootloader kilidi zaten açıldı yazıyor.

1711658472657.png

Ve işlem tamamdır.

Bu arada recovery Odin flashable Custom ROM kuracaksanız eğer. Bu rehbere göz atmanızda fayda var.

Bende direk recovery mode giriyor, odin mode için ben oradan reboot to bootloader diyorum. Bu ekranlara gelemiyorum.

Geri
Yukarı