Samsung Evo vs Pro

kies

Hectopat
Arkadaşlar 250+ gb samsung ssd alacağım. Okuma ve yazma hızları aynı olan 250gb evo ile 256 gb pro arasında fark var mıdır. 100tl daha verip pro yu tercih etmek mantıklı olur mu? Daha önce pro kullanan varsa deneyimlerini aktarabilir mi ve hız testlerini?

Hız değerlerinizi paylaşabilir misiniz? evo kullanıcıları çok memnun e hiç mi yok pro kullanan. Samsung abimiz piyasaya sürerken bu ürünü evo yerine tercih etmemiz için neyi öne sürmüş acaba?

Kutu üzerinde yazan değelere, benchmark testlerine pek inanma onlar gerçekleri göstermiyor. Ben 128GB Samsung PRO kullanıyorum. Sana şöyle bir video attım sanırım bu daha iyi anlamanı sağlar. 8,20GB'lık FarCry3 dosyasını önce SSD'den Harddisk'e kopyaladım sonra Harddisk'ten SSD'ye yazdım. 256GB olanlar biraz daha performaslı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kutu üzerinde yazan değeler maksimum değerler, o hıza birkaç saniye ulaşıyorsun sonra düşüyor. Gerçekte SSD'nin okuma ve yazma hızları çok yüksek değil ama bir HDD'ye göre yüksek. SSD'nin amacı dosyalara Harddiskten daha çabuk ulaşabilmen ve açılış kapanış hızlarının daha kısa sürmesi.

İlk yazma hızı 460 beni benden aldı ama kısa sürdü :)
SSD > HDD kopyalama mı ?
Peki test sonuçların nasıl?

Bende corsair gs vardı internet Explorer bile hızlanmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar hızlı açılıyor, internet hızlı açılıyor ama büyük dosyalarda hız düşüyor. 460MB/s okuma hızıdır çünkü maksimum 520MB/s okuma 390MB/s yazma hızı var 128GB samsung PRO'da. 256GB olanının yazma hızı biraz daha yüksek olmalı.

Ayrıca Rapid Mode açık değil çünkü o zaman daha hatalı bilgiler veriyor yani değerler daha yüksek çıkıyor fakat büyük dosyalarda işe yaramıyor rapid mode.

Bu arada bende almaya gittiğimde görevli bana Corsair GS almamı önermişti daha ucuz olduğu için ama ben yine Samsung PRO aldım. Samsung EVO için pek iyi değil dedi ama kullanan arkadaşlar memnun görünüyor.

samsung pro.jpg

samsung pro 2.jpg

samsung pro 3.jpg

Son düzenleme:
Çok açıklayıcı oldu teşekkürler. X teknoloji mağazasındaki görevlilere sorduğumda; biri pro tabi ki daha iyi olacak onu al diye bir diyalog ile karşılaşmam işten bile değil.
Bir yerde okumuştum, ne zaman aklıma gelse gülmekten kendimi alamam. Kahramanımız mağazaya girer ve iki bilgisayar arasında kaldığını birinin 6 birinin 4 çekirdekli olduğunu belirtir ve ikisinin farkını sorar. Görevli abi ''tabi ki 6 çekirdekli daha iyi sonuçta 2 tane daha fazla çekirdeği var'' der. Kahramanımız usulca mağazadan çıkar ve teknolojiden kendini soyutlayarak, Papua Yeni-Gine'ye yerleşir. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı