Samsung Galaxy Buds FE vs Samsung Galaxy Buds 2

Emirhan Kayabaş

Hectopat
Herkese iyi günler. Kablosuz kulaklık almak istiyorum. Telefon ve saat olarak Samsung kullanıyorum ve ekosistem için kulaklık içinde Samsung'dan gitmek istiyorum. FE ile Buds 2 arasında kaldım. Fiyatları birbiri ile aynı sayılır. Kasın ayı da geldi, indirim falan olur herhalde. Fakat izlediğim videolardan hangisinin daha mantıklığı olduğu pek anlaşılır gelmedi bana. Kullanan kişiler ya da bilgi sahipleri yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler. (resim temsili olarak koydum. Başka siteden daha farklı fiyatlar çıkabilir.)

Fotoğraf açıklaması yok.

Şu an galaxy buds 2 kulağımda.

Diğerini bilmiyorum ama benim model'i alırsan memnun olacağını düşünüyorum.
Aktif ses kesmesi biraz zayıf ama geri kalan herşeyi kendi clasmanına göre tatmin edici.

Ama dediğim gibi diğerini hiç bilmiyorum.

Ses ve kalite açısından aynı. Dayanıklılık(IP2), sensör çeşitliliği, renk skalası, kablosuz şarjlı kutu, kulaklık ağırlığı(1 gram hafif ve evet hissettirecek bir değer), tasarım ve daha yüksek(1mAh) kulaklık pili Buds 2 her türlü kazanan taraf.

Samsung elma arkadaş gibi aynı cihaza sırf 1 yıl geç çıktı diye güncelleme göndermeme yaparsa (ki Buds serisindeki güncellemeler kulaklığı her seferinde daha iyi yapıyor) üzücü olur mu tartışılır.

Aktif ses kesmesi biraz zayıf
Zayıf değil. Fiyatına göre çok ileride. Elma ürünleri ile kıyaslıyorlar ama elmanınki daha kötü.

Ses ve kalite açısından aynı. Dayanıklılık(IP2), sensör çeşitliliği, renk skalası, kablosuz şarjlı kutu, kulaklık ağırlığı(1 gram hafif ve evet hissettirecek bir değer), tasarım ve daha yüksek(1mAh) kulaklık pili Buds 2 her türlü kazanan taraf.

Samsung elma arkadaş gibi aynı cihaza sırf 1 yıl geç çıktı diye güncelleme göndermeme yaparsa (ki Buds serisindeki güncellemeler kulaklığı her seferinde daha iyi yapıyor) üzücü olur mu tartışılır.

Zayıf değil. Fiyatına göre çok ileride. Elma ürünleri ile kıyaslıyorlar ama elmanınki daha kötü.
Yani elmayı bilmiyorum ben deyimlediğim kadarını konuşabilirim, şimdi insanlara yanlış bilgi vermeyim.

Ama vatanda kulak üstü bir kulaklık denemiştim yanımda arkadaş bağırıyordu mesela duyamıyordum. Hani onun gibide değil demek istedim genel olarak. Dışardaki sesleri hafifleyiyor. Ama arabada gitmiyorsan çokda ihtiyaç olmuyor.

kulak üstü bir kulaklık
Sürücü çapından kaynaklı. ANC dışarıdan gelen sesin karşıt sesini sana aynı anda verip sessizmiş gibi hissettiriyor. Sürücü büyükse karşıt ses de büyür ve daha iyi yalıtım yapar, üstüne zaten kulağı kapatıp kabin efekti yapması ayrı konu. Benim kulak üstü kulaklıklarım da öyle performans veriyor ama kıyaslayamam Buds'daki rahatlık hiçbirinde yok.

Samsung elma arkadaş gibi aynı cihaza sırf 1 yıl geç çıktı diye güncelleme göndermeme yaparsa (ki Buds serisindeki güncellemeler kulaklığı her seferinde daha iyi yapıyor) üzücü olur mu tartışılır?

Şu an Galaxy Buds 2 kulağımda.

Diğerini bilmiyorum ama benim Model'i alırsan memnun olacağını düşünüyorum.
Aktif ses kesmesi biraz zayıf ama geri kalan her şeyi kendi clasmanına göre tatmin edici.

Ama dediğim gibi diğerini hiç bilmiyorum.

Hocam yazıda da belirttiğim gibi kasım ayına yarın gireceğiz. Sizce indirime falan girmesini mi beklemek mantıklı yoksa direkt almak mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı