Custom ROM Samsung Galaxy Note 9 Noble ROM kurulumundan sonra SIM kart çalışmıyor

enaimami

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben kendime Samsung Galaxy Note 9 ikinci el bir cihaz aldım. Ancak içinde Custom ROM vardı ve Android 8.1 idi. Ben de Noble ROM kurdum ve sonra cihazı yeniden başlattım. Cihazda IMEI kaydı olmasına rağmen SIM kartım çalışmıyor, sadece kablosuz ağ ile olduğunda çalışıyor. Ne yapmalıyım sizce?

Merhaba ben kendime Samsung Galaxy Note 9 ikinci el bir cihaz aldım. Ancak içinde Custom ROM vardı ve Android 8.1 idi. Ben de Noble ROM kurdum ve sonra cihazı yeniden başlattım. Cihazda IMEI kaydı olmasına rağmen SIM kartım çalışmıyor, sadece kablosuz ağ ile olduğunda çalışıyor. Ne yapmalıyım sizce?
Hocam rom kurun genelde yazılımsal hatalar oluyor.

yurt dışı kayıtlıysa cihazınız ondan dolayı çalışmıyor olabilir. yd ise stok rom atsanız da olmaz. autopatchli rom atmanız lazım. noble kuracaksanız imei fix dosyasını flaşlamanız lazım

Buraya bu konu için yardıma gelen arkadaşlara bir cevap bulamıyorum çünkü ben onca kez custom rom kurmama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamamıştım ama bu sefer yaşadım ve stock rom'a dönüp bir tamirciye gittim maalesef başka bulabildiğim her şeyi denememe rağmen düzeltememiştim. Eğer çözümü tam olarak bulabilen varsa cevap olarak işaretlemek isterim

Buraya bu konu için yardıma gelen arkadaşlara bir cevap bulamıyorum çünkü ben onca kez Custom ROM kurmama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamamıştım ama bu sefer yaşadım ve stock ROM'a dönüp bir tamirciye gittim maalesef başka bulabildiğim her şeyi denememe rağmen düzeltememiştim. Eğer çözümü tam olarak bulabilen varsa cevap olarak işaretlemek isterim

Kanka dediğimi yaparsan rahat edersin.

Şu an stock ROM'a döndüğüm için TWRP yüklü değil, Android 10 tamamen desteği kesildiği gün bunları tekrar denerim şimdilik sıkıntım yok teşekkürler 🙂

Size tavsiyem Custom ROM atmanız. Noble 4.1le çok güzel oldu. Pili de daha iyi gidiyor. Ek bir güncelleme daha gelecek yakında yapay zeka özellikleriyle ilgili. Yurt dışı S9 S9+ ve Note 9 için Custom ROM atınca IMEI gözükmüyor. Onun çözümünü buldum. Onunla ilgili rehber oluşturacağım. Rahatça kullanırsınız. Android 10'da kalmayın bence.

Size tavsiyem Custom ROM atmanız. Noble 4.1le çok güzel oldu. Pili de daha iyi gidiyor. Ek bir güncelleme daha gelecek yakında yapay zeka özellikleriyle ilgili. Yurt dışı S9 S9+ ve Note 9 için Custom ROM atınca IMEI gözükmüyor. Onun çözümünü buldum. Onunla ilgili rehber oluşturacağım. Rahatça kullanırsınız. Android 10'da kalmayın bence.

Ben bu konularda fazla bilgili olmadığım için yaz aylarına kadar böyle kullanacağım sonra deneyeceğim bu söylediklerinizi çünkü yine bir kısmını bozarsam tamir için cebimde bir param yok, sizin rehberinizi bekliyor olacağım.

Geri
Yukarı