Samsung Galaxy S23 mü iPhone 12 mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S23 gibi.satmada da sıkıntı olmaz.tabi satarken kutu ve garanti belgesi onemli.

Hocam insanlar da donanıma değil zaten markaya bakıyor çoğunlukla. İstedikleri şey iyi bir telefon değil, iyi bir iPhone.
Dünyanın en iyi telefonunu da verseniz bir bahane bulup beğenmeyecek ve Apple övecek bir kitle var.
S20 FE'ye (120Hz AMOLED) akıcı değil deyip daha önceden kullandığı iPhone 7 daha akıcıydı(tamamen psikolojik)diyen tanıdığım var. Oradan biliyorum.
Bilir kişileri dinlemek lazım bu yüzden, he diyip geçin. Herkes parasının karşılığını almak zorunda, en sağlıklısını önermek lazım.

S23 ile iPhone 12'yi kıyaslamak, S23'e hakaret gibi bir şey.
Dağlar kadar fark var arada, ikisi arasında 12 diyen de bir nane anlamıyordur donanımdan. İyi günler.
İster kabul edin ister etmeyin Apple Samsung’dan çok daha iyi ve güven verici bir firmadır. Ayrıca satacağın zaman kolay satılabilmesi, uzun yıllar stabil şekilde kullanılabilmesi iPhone telefonlara tercihi arttırır. Elbette S23 12’den daha iyi donanıma sahiptir. Fakat 2020 yılında çıkmış bir telefon 2023 yılında çıkmış bir telefonla yan yana koyup arada kalınıyorsa burda mesele sadece donanım değildir.

İster kabul edin ister etmeyin Apple Samsung'dan çok daha iyi ve güven verici bir firmadır. Ayrıca satacağın zaman kolay satılabilmesi, uzun yıllar stabil şekilde kullanılabilmesi iPhone telefonlara tercihi arttırır. Elbette S23 12'den daha iyi donanıma sahiptir. Fakat 2020 yılında çıkmış bir telefon 2023 yılında çıkmış bir telefonla yan yana koyup arada kalınıyorsa burada mesele sadece donanım değildir.

Burada mesele sadece şişirilmiş marka ve popüler kültür.
Samsung'um amiral gemileri de uzun süre dayanıyor, arada kalınmasının tek nedeni popüler kültür. Zaten şişirilmiş olmasa arasında kalınmaz. Türkiye'de fiyatları gereksiz fazla Apple ürünlerın, hakkettiğinden fazla değer görüyor.

İster kabul edin ister etmeyin Apple Samsung’dan çok daha iyi ve güven verici bir firmadır. Ayrıca satacağın zaman kolay satılabilmesi, uzun yıllar stabil şekilde kullanılabilmesi iPhone telefonlara tercihi arttırır. Elbette S23 12’den daha iyi donanıma sahiptir. Fakat 2020 yılında çıkmış bir telefon 2023 yılında çıkmış bir telefonla yan yana koyup arada kalınıyorsa burda mesele sadece donanım değildir.
Böyle saçmalık denecek bir kıyas tamamen Samsung'un Türkiyede özel fiyatlandırma yapmasıyla, Apple'ın da tam tersi katı fiyat politikasıyla benzer fiyatlarda bu ürünlerin karşılaşmasıyla ilgili. Yoksa S23'ün fiyat bandındaki ve segmentindeki rakibi iPhone 15. Bu avantajlı özel fiyatlandırma nedeniyle güncel olarak teknolojiden pek de anlamayan insanların çoğunluğunun ve biraz da Android cihazların sabıkalı uzak geçmişinin oluşturduğu algıyla cihazların underrate edilmesine neden oluyor.

Apple'ın 950 euroya sattığı ürün +600-650 euro gibi ciddi farklarla Türkiyede satılırken, Samsung'un 950 Euroya sattığı amiral gemisini Avrupadaki fiyatından daha ucuza Türkiye'de alabilmek büyük şans. Aynı fiyata satılan 2 üründen birinin neredeyse yarı fiyat olması korkunç avantajlı bir durum hatta. "İkinci eli güçlü" gibi telefonları hiç etkilemeyen ama kıyaslamalarda tercih sebebi olabilecek bir kriter de sadece buralarda var. İkinci elde koruduğu zannedilen değer, aslında ederinden %70 daha fazlasına alınan telefona verilen hava parasının bir kısmını kurtarmak oluyor.

Yurtdışında Samsung amiral gemisi kullanan da Apple kullanan da 2-3 yıl sonra trade-in yapıp aylık 20-30 birim kontrata cihazını güncelliyor. Türkiye'de ise 4-5 yıl güncelleme desteği alacak ve donanımıyla tamamen güncel olan Samsung amiral gemisi alıp 3-4 yıl sonra satmadan yenisine güncelleseniz bile ödeyeceğiniz para çok daha düşük Apple cihazlara kıyasla.

Son düzenleme:
İster kabul edin ister etmeyin Apple Samsung'dan çok daha iyi ve güven verici bir firmadır. Ayrıca satacağın zaman kolay satılabilmesi, uzun yıllar stabil şekilde kullanılabilmesi iPhone telefonlara tercihi arttırır. Elbette S23 12'den daha iyi donanıma sahiptir. Fakat 2020 yılında çıkmış bir telefon 2023 yılında çıkmış bir telefonla yan yana koyup arada kalınıyorsa burada mesele sadece donanım değildir.

Ben bütçem olarak yan yana koydum. İkisi aynı fiyat.

Ben bütçem olarak yan yana koydum. İkisi aynı fiyat.
Oyun oynamayı seviyorum demişsiniz, olay burada bitti zaten. Hem Antutu puanında çok daha iyi hem de Android'de emülatörlerlerle bir ton oyun oynayabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı