Samsung Galaxy S24 FE Tasarımı Ortaya Çıktı

Her nesil giderek daha da iyileşen bir işlemci ailesi varken sırf marka fanboyluğundan S23 vs S24 konusu açan adama S23 al diyorlar, şaka gibi.
Daha katedecek yolu var. Hala 1 sene geriden takip ediyor Exynos. Fanboylukla alakası yok. S24'ün Snapdragon ve Exynos modellerindeki farktan ve Samsung'un aynı modelde kullandığı işlemcideki çifte standardından kaynaklı. Mesela 1-2 seneye S24'ün Snapdragon versiyonunu getireceklerini düşünüyorum. S23 ile S24 arasında aradaki fiyat farkını karşılayan özellik sıçrayışı iki cihaz arasında yok. 27-28 bin zor çıkaran adama gidip de 8 bin TL daha koy S24 al demek mantıksız. Ancak S24 fiyatına çıkan adama 3K daha koy S24+ al demek mantıklı. Hülasa; Samsung kar edebilmek için Exynos kullanmaya ve geliştirmeye mahkum ama kullanıcılar Exynos almak zorunda değil. Tercih meselesi...

Dynamic AMOLED Samsung'un kendi OLED ekranını isimlendirme biçmi. O da bir OLED ekran.
AMOLED de bir OLED turu olsa da isimlendirme diyebilecegimiz kadar ayni tutulan bir sey degil, yapisal farkliliklari mevcut.

Dynamic AMOLED Samsung'un kendi OLED ekranını isimlendirme biçmi. O da bir OLED ekran.
Temelde evet. Değişmeyeceğini belirtmek istedim sadece.

Daha katedecek yolu var. Hala 1 sene geriden takip ediyor Exynos. Fanboylukla alakası yok. S24'ün Snapdragon ve Exynos modellerindeki farktan ve Samsung'un aynı modelde kullandığı işlemcideki çifte standardından kaynaklı. Mesela 1-2 seneye S24'ün Snapdragon versiyonunu getireceklerini düşünüyorum. S23 ile S24 arasında aradaki fiyat farkını karşılayan özellik sıçrayışı iki cihaz arasında yok. 27-28 bin zor çıkaran adama gidip de 8 bin TL daha koy S24 al demek mantıksız. Ancak S24 fiyatına çıkan adama 3K daha koy S24+ al demek mantıklı. Hülasa; Samsung kar edebilmek için Exynos kullanmaya ve geliştirmeye mahkum ama kullanıcılar Exynos almak zorunda değil. Tercih meselesi...
Genel anlamda katılıyorum ama S24'ün snapdragon versiyonu gelmez. Ayrıca eğer S23 ile 24 arasında 5 bin tlden az fark varsa ben değeceğini düşünüyorum. Bütçe o kadarsa tabii ki 23 alınır.

Daha katedecek yolu var. Hala 1 sene geriden takip ediyor Exynos. Fanboylukla alakası yok.
Hayır.
S8G3'ü kafalayamıyor evet ama sene geriden gelmiyor.
27-28 bin zor çıkaran adama gidip de 8 bin TL daha koy S24 al demek mantıksız.
Zaten onu zor çıkaran S24 alayım mı diye sormaz genelde, son zamanlarda S24 soran herkese saçma bir şekilde forumda S23 seviciliği yapılmaya başlandı, her konuda benim S23+ diye diye 24 kötüleyen tipler var.

AMOLED de bir OLED turu olsa da isimlendirme diyebilecegimiz kadar ayni tutulan bir şey degil, yapisal farkliliklari mevcut.

Tam olarak ne gibi farklılıklar. Hangi OLED ekran ile kıyaslayıp farklılık buldunuz? Tek çeşit OLED ekran mı var ki böyle yazıyorsunuz? AMOLED ekran aktif matris düzeni ile çalışan bir OLED ekran türüdür. Zaten başındaki A ve M harfleri de oradan geliyor. Yani sonuç olarak OLED ekran türü.

Tam olarak ne gibi farklılıklar. Hangi OLED ekran ile kıyaslayıp farklılık buldunuz? Tek çeşit OLED ekran mı var ki böyle yazıyorsunuz? AMOLED ekran aktif matris düzeni ile çalışan bir OLED ekran türüdür. Zaten başındaki A ve M harfleri de oradan geliyor. Yani sonuç olarak OLED ekran türü.
Yazdigimi duzgun oku. Bir OLED turu olsa da yapisal olarak farkli dedim.

images - 2024-05-17T231254.369.jpeg

Eki Görüntüle 2197484
Hakkında birçok söylenti yapılan Galaxy S24 FE modeli Samsung’un ürün yazılımı sunucusunda tasarımıyla beraber görüldü. Sızıntıyı yapan Tarun Vats, telefonun Avrupa’da “SM-S721B” model numarasıyla satışa sunulacağını ortaya çıkardı. Samsung’un ilk test One UI ürün yazılımını sunucusuna henüz yüklediğini göz önüne alırsak S24 FE’nin resmi lansmanına uzun bir süre var demektir. Daha önceki sızıntılar cihazın 2024’ün […]

Devamı: Samsung Galaxy S24 FE Tasarımı Ortaya Çıktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Neden sonradan a serisine benzemeye başladı kasası onu anlamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı