Samsung Galaxy seriden 256 GB'lık telefon tavsiyesi

HüseyinUygun

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
B450 S2h Anakart - Ryzen 5 5500 - Msi Trio RTX 2070S - 2x8 Corsair Ram. 2x480 SSD - 500 GB HDD - 1 TB HDD - 600 Psu - Win 10
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Arkadaşlar merhaba, POCO NFC X3 kullanıyorum 5160 mAh olmasına rağmen sabah 7'den 11'e kadar şarjım 47'e dayandı ve hafızadan bu ikiliden dolayı sıkıntı yaşıyordum. Performansı benim için önemli değil kamera ve bataryası benim için önemli.

Samsung Galaxy S21 256 - 22 modelinden 256 GB olanlara baktığımda fiyatların çok pahalı olmasından ötürü yanaşmaktan çekildim. Sizin tavsiyeniz üzerine Samsung markasından kamerası ve bataryası rahatlıkla beni götürebilecek bir telefon tavsiyesi yapar mısınız?

2 olarak Teknosa'da yenilenmiş telefonlar görüyorum internet üzerinde, yenilenmiş telefon tavsiye eder misiniz?

1702643659117.png

Arkadaşlar merhaba, POCO NFC X3 kullanıyorum 5160 mAh olmasına rağmen sabah 7'den 11'e kadar şarjım 47'e dayandı ve hafızadan bu ikiliden dolayı sıkıntı yaşıyordum. Performansı benim için önemli değil kamera ve bataryası benim için önemli.

Samsung Galaxy S21 256 - 22 modelinden 256 GB olanlara baktığımda fiyatların çok pahalı olmasından ötürü yanaşmaktan çekildim. Sizin tavsiyeniz üzerine Samsung markasından kamerası ve bataryası rahatlıkla beni götürebilecek bir telefon tavsiyesi yapar mısınız?

2 olarak Teknosa'da yenilenmiş telefonlar görüyorum internet üzerinde, yenilenmiş telefon tavsiye eder misiniz?

Eki Görüntüle 2053538
s21 ve s22 serisi aşırı düşük güç verimliliği yüzünden alınmayacak cihazlar listesinde, ya s23 yd alcan yada Samsung almican

S21 ve S22 serisi aşırı düşük güç verimliliği yüzünden alınmayacak cihazlar listesinde, ya S23 yurt dışı alacaksın ya da Samsung almican

Ek: Batarya istiyorsan Samsung ve IPhone'dan uzak durman gerekiyor

Yenilenmiş telefon alınmaz. Bütçe nedir? Batarya değiştirmeniz de yatayabilir size.
Çok fazla bütçem var diyemem 15000 - 20000 arası bütçem var.

s21 ve s22 serisi aşırı düşük güç verimliliği yüzünden alınmayacak cihazlar listesinde, ya s23 yd alcan yada Samsung almican

Ek: Batarya istiyorsan Samsung ve IPhone'dan uzak durman gerekiyor
Aklıma şu geliyor: Eğer geçmişte 1 - 2 model çıkartıp şimdiki zamanda 3 modelini çıkartılan modeller alınsın diye eski 1 ve 2 modelini yavaşlatıyorlar. Şuan S23 olduğundan ötürü performans kaybı oluyor olabilir.

700 TL sorun olmayacaksa S21 FE 256 GB var fakat bunun da 200 TL üstünde S22 128 GB var. Depolama için çok daha premium bir deneyimden, daha iyi panelden, daha güçlü SoC’dan ve daha iyi arka & ön kameradan feragat etmeye değmez. Google Drive var.

Son düzenleme:
Çok fazla bütçem var diyemem 15000 - 20000 arası bütçem var.
Poco F5'i ve Snapdragon 7+ gen2'yi saf dışı bıraktığımıza göre; ben sizin için Honor 90 öneririm. Kamerası gayet iyi bütçeniz ölçüsünde, bataryası gününüzü kurtaracaktır. Aksi halde zaten 66w hızlı şarjı mevcut. 12 gb ram ve 512 gb depolama avantajları var. Küçük çaplı bir araştırmayla; Honor 90'nın 15499₺'lik fiyatı (535$) ABD ile aynı fiyattan satıldığını gördüm, Almanya'da ise 400€. Bence f/p oranı yüksek.
Diğer seçenek S21 FE (Snapdragon) olabilir. Şu anda Exynos'lu S21 FE almak mantıklı değil, fiyatı çok yükseldi, random satıcılar kafalarına göre fiyat koyuyorlar.
Ayrıca Dimensity 9000'li Tecno Phantom X2'de var. Tecno belki istemeyebilirsiniz, arayüz ve güncelleme konularından mütevellit.
Bu durumda S21 FE (Snapdragon) vs Honor 90 oluyor. Ülkemizdeki fiyatlarına göre Honor 90 %36.6 daha f/p bir ürün. Karar sizin...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

POCO F5'i ve Snapdragon 7+ gen2'yi saf dışı bıraktığımıza göre; ben sizin için Honor 90 öneririm. Kamerası gayet iyi bütçeniz ölçüsünde, bataryası gününüzü kurtaracaktır. Aksi halde zaten 66W hızlı şarjı mevcut. 12 GB RAM ve 512 GB depolama avantajları var. Küçük çaplı bir araştırmayla; Honor 90'nın 15499₺'lik fiyatı (535$) ABD ile aynı fiyattan satıldığını gördüm, Almanya'da ise 400€. Bence F/P oranı yüksek.
Diğer seçenek S21 FE (Snapdragon) olabilir. Şu anda Exynos'lu S21 FE almak mantıklı değil, fiyatı çok yükseldi, random satıcılar kafalarına göre fiyat koyuyorlar.
Ayrıca Dimensity 9000'li Tecno Phantom X2'de var. Tecno belki istemeyebilirsiniz, arayüz ve güncelleme konularından mütevellit.
Bu durumda S21 FE (Snapdragon) vs Honor 90 oluyor. Ülkemizdeki fiyatlarına göre Honor 90 %36.6 daha F/P bir ürün. Karar sizin...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk kez konuma böyle bir güzel ayrıntılı mesaj geldi, çok mesut oldum önem verdiğiniz için ve diğer kullanıcılar için de teşekkür ediyorum.

Samsung'u neden tercih ediyorum bilmiyorum. POCO NFC 3 telefonumdan önce Samsung C7 kullanıyordum ve çok memnun idim hafıza harici tabii ki. POCO NFC'de nedense 5160 mAh olmasına rağmen başka mAh düşük olan telefondan hızlı şarj gidiyor fazla ve yüksek CPU kullanımdan dolayı.

İstediğim özellik Kamera, batarya ve hafızanın 256 - 512 olması çok rahatlatır beni, bunları istiyorum diye de performans hızının çok düşük olmayacak elbette, telefonda çok oyun oynayan birisi değilim kelime bulmaca oynarım o da çok nadir.

Tavsiyeniz S21 FE Snapdragon ise alacağım S21 FE modelinde Snapdragon - Exynos'un farklı olduğunu nasıl anlarım?

Bu telefon nasıldır arkadaşlar?

Yeni konular

Geri
Yukarı