Samsung Galaxy Tab 3 7.0 WiFi SM-T210 Tabletim Rootlu mu ?

zampara

Hectopat
Arkadaşlar samsung galaxy tab 3.7.0 sm-t210 talebimi yazılım günceleme yaptığımda 'Cihazınız modifiye edildi. Yazılım güncellemeleri mevcut değil' uyarısı alıyorum. Bu ne demek ? Tableti 2.el aldım yoksa tablet rootlu mu? Öyleyse bu root durumunu nasıl kaldırabilirim. Ben rootlu olmasını istemiyorum. Aldığım kişi hiçbir şey yapmadım vsss şeyler demişti ama yine de size sormak istiyorum teşekkürler. Rootlu olup olmadığını garanti dışı kalmadan ve tablet herhangi bir zarar görmeden nasıl anlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Root checker uygulamasını play storedan indirip kontrol edebilirsin. Cihazinin garanti disi olup olmadigini anlamak icin cihazi download moduna alip sayacina bakabilirsin.

Cihaza ya CWM kurulmuş ya da root edilmiş. Satan kişi bişey yapmadım dediyse ilk sahibi o değil demek. Neyse, güncellemeyi elle yapabilirsiniz. SAMFirmware'den güncel sürüm indirip tabletinize uygun ODIN sürümü ile ROM atabilirsiniz.

Recep bey güncellemeyi yapabilirsiniz demiş ancak ben onun söylediğine ek olarak size tavsiye olarak söyleyeyim. Eğer yazılım yükleme işini daha önce siz yapmadıysanız, yani deneyiminiz yoksa işi bilen birinin yapmasında fayda olacağını düşünüyorum. Tablete yazılım yüklemek çok basit olsada yanlış bir işlemde veya yanlış yazılım yüklenmek istendiğinde tabletinize kalıcı hasar verme olasılığınız olduğunu hatırlatmak isterim.

Root checker uygulamasını play storedan indirip kontrol edebilirsin. Cihazinin garanti disi olup olmadigini anlamak icin cihazi download moduna alip sayacina bakabilirsin.

Cihaza ya CWM kurulmuş ya da root edilmiş. Satan kişi bişey yapmadım dediyse ilk sahibi o değil demek. Neyse, güncellemeyi elle yapabilirsiniz. SAMFirmware'den güncel sürüm indirip tabletinize uygun ODIN sürümü ile ROM atabilirsiniz.
Recep bey güncellemeyi yapabilirsiniz demiş ancak ben onun söylediğine ek olarak size tavsiye olarak söyleyeyim. Eğer yazılım yükleme işini daha önce siz yapmadıysanız, yani deneyiminiz yoksa işi bilen birinin yapmasında fayda olacağını düşünüyorum. Tablete yazılım yüklemek çok basit olsada yanlış bir işlemde veya yanlış yazılım yüklenmek istendiğinde tabletinize kalıcı hasar verme olasılığınız olduğunu hatırlatmak isterim.

Root checher indirdim ve kurdum ' this device does not have proper root access ' çeviri yaptım sanırım root yok diyor.

Yok recep bey ilk sahibi faturası filan var hediye almış kardeşine oda pek kullanmamış ve boşda duruyor muş tablet. Ben sadece tableti bakir haline yani fabrika ayarlarına getirmek istiyorum. Fabrika ayarlarına döndürdüm ama yine aynı uyarıyı veriyor yazılım güncelleme'ye tıkladığımda. Dediğiniz siteye baktım SAMFirmware'ye ve açıkca ingilizce olduğu için bulamadım sürümü rica etsem siz yardımcı olur musunuz link olarak verseniz yani sayfa linkini atar mısınız.

• Model: SM-T210
  • Model adı: GALAXY Tab3 7.0 Wi-Fi
  • Ülke: Türkiye
  • Sürüm: Android 4.1.2
  • Güncelleştirmw: 1256430
  • Yapım tarihi: Cuma, 11 Kasım 2013 14:12:17 +0000
  • Ürün Kodu: TUR
  • PDA: T210XXAMKA
  • CSC: T210HJVAML2
  • MODEM: T210XXAMKA

Talimatlar
  • Firmware dosyasını unzip edin
  • İndirin: Odin v3.09
  • Odin'in zip dosyasını ayıklayın
  • Odin v3.09'u çalıştırın
  • Tableti Download Moduna alın. (Home Ev Tuşu + Güç + Ses Seviyesini Azaltma tuşuna basılı tutun)
  • Tabletinizi bağlayın ve Odin'de mavi bir işaret elde edene kadar bekleyin
  • AP / PDA firmware dosyasını ekleyin
  • re-partition seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun
  • Start düğmesine tıklayın, arkanıza yaslanın ve bir kaç dakika bekleyin
Download: http://dl.sammobile.com/IFpYQzErNSU...oYU05GXFtCWA../T210XXAMKA_T210HJVAML2_TUR.zip

Olmazsa bu dosyayı aratın: T210XXAMKA_T210HJVAML2_TUR.zip

Bulamazsanız üye olup indirebilirsiniz: Firmwares | SamMobile | Page 3

• Model: SM-T210
  • Model adı: GALAXY Tab3 7.0 Wi-Fi
  • Ülke: Türkiye
  • Sürüm: Android 4.1.2
  • Güncelleştirmw: 1256430
  • Yapım tarihi: Cuma, 11 Kasım 2013 14:12:17 +0000
  • Ürün Kodu: TUR
  • PDA: T210XXAMKA
  • CSC: T210HJVAML2
  • MODEM: T210XXAMKA

Talimatlar
  • Firmware dosyasını unzip edin
  • İndirin: Odin v3.09
  • Odin'in zip dosyasını ayıklayın
  • Odin v3.09'u çalıştırın
  • Tableti Download Moduna alın. (Home Ev Tuşu + Güç + Ses Seviyesini Azaltma tuşuna basılı tutun)
  • Tabletinizi bağlayın ve Odin'de mavi bir işaret elde edene kadar bekleyin
  • AP / PDA firmware dosyasını ekleyin
  • re-partition seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun
  • Start düğmesine tıklayın, arkanıza yaslanın ve bir kaç dakika bekleyin
Download: http://dl.sammobile.com/IFpYQzErNSU...oYU05GXFtCWA../T210XXAMKA_T210HJVAML2_TUR.zip

Olmazsa bu dosyayı aratın: T210XXAMKA_T210HJVAML2_TUR.zip

Bulamazsanız üye olup indirebilirsiniz: Firmwares | SamMobile | Page 3

Recep bey bunu yapınca rootlumu olacak artık tablet. Peki ben hiçbir yapmak istemiyorum yani rootsuz ve modifiyesiz saf bir şekilde orjinal olarak tableti kullanmak istiyorum. Bunun bir yolu var mı. Yani yazılım güncelemesi yaptığımda bana cihazınız modiye edildi vss gibi uyarı vermesini istemiyorum teşekkürler.

Ben de aynı tableti kullanıyorum ve çok şikayetçiyim. Çok yavaş alet. Bir türlü normal bir şekilde kullanamadım. Menü geçişlerinde bile kasıyor. Günde 5-6 defa reset atmam gerekiyor. Kilitlenip kalıyor (daha çok oyun açarken oluyor).
Root olayını da denedim beceremedim. Bu cihazın sistemini karıştırmadan orijinal bir şekilde hızlı kullanamayacağız mı biz?

Yukarıda yazdığımı yaparsanız zaten tableti Orijinal yazılımına döndüreceksiniz ;)

Teşekkürler Recep bey. Samsung'a sordum. Normal bir şey o sorun değil tabletin en son yazılımda olduğu uyarısıymış.

Evet usta gerçekten öyle. Bende de kasıyor. Bir de kitlendi mi tamam yeniden, başlatıyor tablet kendini. Arka planda çalışan uygulamaları durdurarak biraz kasmayı engelleyebiliriz ancak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı