Samsung J7 Prime TWRP ile ROM kurduktan sonra hatalar oluştu

Yer
türkiye
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonuma bu videodaki ROM'u kurup Android 10 yaptım bazı sorunları var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sorun 1: ROM 1 adlı videodaki gibi geliştirici seçenekleri açılmıyor hata veriyor ( format attım düzelmedi )
Sorun 2: ROM 2 adlı videoda bildirim panelinde simgeye basınca mesela Wi-Fi'ya uzunca basınca onun ayarlar kısmı açılıyotya bazen açılmıyor ayarlara gidip elle açmam gerekiyor.
Sorun 3: Bunun videosu yok tam da sorun değil aslında telefonu kilitleyince eskisi kadar hızlı açılmıyor yani Power tuşuna basınca eskiden anında ekran gözükürken yeni ROM'da bazen 3sn baısnca açılıyor çözümü var mıdır yoksa eski roma dönebilirim ya da Android 9 yapabilirim ( yapmayadabilirim çünkü eski yazılımda olmayan yüz tanıma ile kilit açma ve ekran videosu alma özellikleri var )

Crdroid'in J7 Prime'a özel yaptığı official ROM vardı. Onu deneyebilirsin ama sanırım Android 8.1 veya 7.0'dı.

ROM stabil değil belli ki xda sitesinden modelinize uygun stabil rom bulup onu flashlayın.
Crdroid'in J7 Prime'a özel yaptığı official ROM vardı. Onu deneyebilirsin ama sanırım Android 8.1 veya 7.0'dı.
aslında amacım romu kurmak değildi sadece stock recovrey mod yerine twrp kurmak istemiştim twrp kurulca ana yazılım gittiği için kurdum

Aslında amacım ROM'u kurmak değildi sadece stock recovrey mod yerine TWRP kurmak istemiştim TWRP kurulca ana yazılım gittiği için kurdum.

O zaman stock ROM atın.

Ayrıca TWRP kurduktan sonra wipe/cache falan yapmazsanız sisteminiz silinmez.

Sadece Twrp kurabilirdiniz büyük ihtimalle formatladınız o yüzden gitmiştir. Stock rom bulup flashlayın ama telefon eski ise stabil olan başka bi rom tavsiye ederim.

O zaman stock ROM atın.
stock rom o kadar aradım sadece 1 tane buldum oda odin ile download moddan kuruluyordu e tabi stock rom silinincw doğal olarak donwload mode de açılmadı bende bunu kurdum
Sadece Twrp kurabilirdiniz büyük ihtimalle formatladınız o yüzden gitmiştir. Stock rom bulup flashlayın ama telefon eski ise stabil olan başka bi rom tavsiye ederim.
2018 mayıs da alındı

Stock ROM o kadar aradım sadece 2 tane buldum oda Odin ile download moddan kuruluyordu e tabii stock ROM silinincw doğal olarak donwload mode de açılmadı bende bunu kurdum.

2018 Mayıs da alındı.

Download Mode'a telefonunuzu kapattıktan sonra güç tuşu + Home tuşu + ses kısma tuşu kombinasyonuna basarak girebilirsiniz. Ayrıca hala TWRP var ise onda da download moda giriliyor.

SD kartınız varsa başka cihazdan ona flashlanabilcek ROM bulun. XDA dan indiriyorum kendim. Ordan modelinize uygun ve özellikle de stabil olanı bulun hatta daha çok kişinin kullandıklarından tercih edin. Sonra sd kartı takıp romu flashlayın. Soft brick olursa da korkmayın. Tekrar format atıp bi daha kurmayı denersiniz.
Aynen Stock rom isterseniz öyle ya da başka rom isterseniz böyle atabilirsiniz size kalmış.

SD kartınız varsa başka cihazdan ona flashlanabilecek ROM bulun. XDAdan indiriyorum kendim. Oradan modelinize uygun ve özellikle de stabil olanı bulun hatta daha çok kişinin kullandıklarından tercih edin. Sonra SD kartı takıp ROM'u flashlayın. Soft brick olursa da korkmayın. Tekrar format atıp bir daha kurmayı denersiniz.

Peki denerim sağ olun.

SD kartınız varsa başka cihazdan ona flashlanabilecek ROM bulun. XDAdan indiriyorum kendim. Oradan modelinize uygun ve özellikle de stabil olanı bulun hatta daha çok kişinin kullandıklarından tercih edin. Sonra SD kartı takıp ROM'u flashlayın. Soft brick olursa da korkmayın. Tekrar format atıp bir daha kurmayı denersiniz.
Aynen stock ROM isterseniz öyle ya da başka ROM isterseniz böyle atabilirsiniz size kalmış.

Sizce bu ROM nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı