Samsung Notebook OS X Kurulum Boot Sorunu

AhmetOZALP

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 2 tane daha yardım konusu açmıştım saolsun mod. arkadaş geldi cevapladı ama gene bi sonuca varamadım kurulumdakı yaptıgım aşamaları yazıcam şimdi nerde hatam var bilgi verirsenız sevinirim.

PC Samsung Özellikleri (ilk kurulumda UEFI'ydi win 8'de sonra win 7 csm OS çevirdim.)
Kurulum Dosyaları Şu Dosyalar

Bilgisayarda Win7 Kurulu yanına 50GB'lık bir HFS hdd ayırdım dosyaları USB yazdırdım (AMD ve NVDİA Kext'lerini sildim)

PC reset attım F2 bios ayarlarından secureboot disable ahci enable yaptım sistemi CSM OS'dan UEFI'ye çevirdim. Tekrar ayarları kaydedip reset attım.

PC açılışda F10 bastım UEFII USB seçtim ayarları geldi grafik ayarlarını videodakı gibi + işaretledim kurulum yapma işlemine başlattım.

Kurulum aşamasını denildigi gibi yaptım ama disk kısmında videodakı gibi yerler gelmedi o yuzden sadece seçtim hdd'yi kurulum 20dk geçtikden sonra bitti pc reset attı.

Mac OS kurulum ayarları geldi çok abartılı şekılde kasarcasına açıldı sistem kurdum o kısımları.

PC açıldı videodakı gibi boot etcem sistemi ama USB'dekı EFI koyaladım Disk'dekı EFI'ye atıcam ama disk'dekı EFI'yı bir türlü goremedim ve yaptıgım ayarlar ekran kartı ayarları vs bir türlü aktif edemedim.

Sorun acaba tam olarka nerde ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover bootloader indirip sistemine uygun bir şekilde özelleştirip kurulumunu yap. Ardından HDD içinde EFI bölüntüsü oluşacak. Buraya USB /EFI içibdeki gerekli dosyalarını kopyalayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı