Samsung NP300E5A-S09TR Modeli İçin RAM ve Ekran Kartı Geliştirmesi

LoneStranger

Hectopat
Samsung NP300E5A-S09TR Modelinde bir bilgisayarım var, neredeyse 6-7 sene oldu, bilgisayarımın RAM ve Ekran Kartını (veya işlemcisini) değiştirme imkanım var mı? Varsa bunun uyumluluğunu teknik servis gibi hizmetlere danışarak mı yapmalıyım?

Ekran kartı değişmez ama uygun olmak şartıyla RAM değişimi yapılabilir.
Technopat bizzat ekran kartı değişimi için video hazırlamıştı ve parçaları teker teker çıkardıktan sonra yenisiyle değiştirip tekrar monte ettiler.
Bazı forumlarda da sistemin birleşik olmasından dolayı parçanın çıkarılamayacağını söylüyorlar.
Ancak teknik servislerde ekran kartı yanması vb. sorunlar olduğunda yenisi ile değiştirebiliyorlar.
Belki bunu yapan bilgisayarcılar olabilir diye düşünüyordum...

Technopat bizzat ekran kartı değişimi için video hazırlamıştı ve parçaları teker teker çıkardıktan sonra yenisiyle değiştirip tekrar monte ettiler.
Bazı forumlarda da sistemin birleşik olmasından dolayı parçanın çıkarılamayacağını söylüyorlar.
Ancak teknik servislerde ekran kartı yanması vb. sorunlar olduğunda yenisi ile değiştirebiliyorlar.
Belki bunu yapan bilgisayarcılar olabilir diye düşünüyordum...
O değişim yapılan model MXM slotuna sahip olduğundan ekran kartı değişebilir. Bozulan ekran kartına reballing işlemi yapıyorlar o da pek sağlıklı olmuyor bazen 1 gün sonra bazen 3 ay sonra aynı sorun yeniden patlak veriyor.

O değişim yapılan model MXM slotuna sahip olduğundan ekran kartı değişebilir. Bozulan ekran kartına reballing işlemi yapıyorlar o da pek sağlıklı olmuyor bazen 1 gün sonra bazen 3 ay sonra aynı sorun yeniden patlak veriyor.
Abi peki ben bilgisayarımın MXM slotuna sahip olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
İnternette bayağı bir araştırma yaptım ama MXM Ekran Kartı boyutları ile ilgili bir site buldum ki bunun da bana pek bir yararı olmadı.
Notebook Grafik Kartı Yenileme ve Değiştirme
Ayrıca AIDO64 programı ile sistem özelliklerimle ilgili detaylı bilgi de aldım ama değişip değişmediğinden emin değilim yani ekran kartının anakart ile tümleşik halde olup olmadığından emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı