Samsung Odyssey G5 LC27G55TQWMXUF 27" FreeSync açınca donma ve cızırtı sesi

CX571

Hectopat
Merhaba,
Samsung Odyssey G5 LC27G55TQWMXUF 27" 1ms QHD FreeSync Curved oyuncu monitörünü satın aldım. 1 ay önce alan bir arkadaştan satın aldım.

FreeSync özelliğini aktif ettiğim zaman normal kullanımda sorun yok ama Zula oynuyorum ve oyuna girince cızırdama sesi geliyor. Monitörde ghost sorunu var ama bu çok rahatsız edici bir durum değil.
Oyunu 144 Hz de çeksem oyunda anlık donmalar takılmalar yaşıyorum. FPS 144 sabitledim yine takılma var. Açıyorum yine donar gibi oluyor. Bir türlü ayarlayamadım gitti.

Bu monitörü kullanıp böyle sorun yaşayan var mı? Ürün daha 1 aylık kutu fatura garanti her şeyi mevcut.

Not: 8 GB RX580 ASUS Dual ekran kartım mevcut. HDMI ve DisplayPort'ta bağlandığında FreeSync açtığımda cızırtılama var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun sanki ekran kartı kaynaklı gibi duruyor. Monitörün oyun kaynaklı sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Bir önceki 75 Hz. 24 inç monitörümde FreeSync yoktu. Bu yüzden cızırdamanın kaynağını emin değilim. (net ekran kartından geliyor yalnız şu anda) Zula oyununda akıcıydı her şey. Bu monitörde deli gibi kasılma var. Değişen tek şey monitör :( anlam veremedim veremiyorum.

Bir önceki 75 Hz. 24 inç monitörümde FreeSync yoktu. Bu yüzden cızırdamanın kaynağını emin değilim. (net ekran kartından geliyor yalnız şu anda) Zula oyununda akıcıydı her şey. Bu monitörde deli gibi kasılma var. Değişen tek şey monitör :( anlam veremedim veremiyorum.

Hocam monitör 2K ve 144Hz olduğundan dolayı ekran kartı eski monitöre göre daha çok zorlanıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı