Samsung R538 RAM tavsiyesi

yemrem10

Hectopat
Yer
The Great Hollow
Öncelikle iyi forumlar. Elimde Samsung'un R538 model numaralı laptopu var ve ben bu laptopun RAM'ini yükseltmek istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İşlemcinin sayfasında en fazla 4x2 GB 1066 MHz kullanılabildiği yazıyor. Peki ben 1600 MHz'lik bir RAM alıp taksam 1066 MHz'de çalışır mı?

CPU.png

Memory.png

Merhaba, evet çalışır. Fakat tam verim alamazsınız. Eğer 1066 MHz destekliyorsa o kadar performans alırsınız.

Peki tavsiye edebileceğiniz RAM var mı? (4x2 kit şeklinde)

Hayatımda hiç PC toplamadım veya parça değişimi yapmadım. Yani RAM markaları hakkında pek bir bilgim yok. Fakat şu anki RAM disklerinizin frekansıyla aynı veya en yakın olan RAM diskleri almanızı tavsiye ederim. Hatta aynı marka daha iyi olacaktır. Aksi takdirde sorunlar çıkabilir. Aynı marka olmasa bile frekansı yakın RAM diskler almanızı tavsiye ediyorum.

Hayatımda hiç PC toplamadım veya parça değişimi yapmadım. Yani RAM markaları hakkında pek bir bilgim yok. Fakat şu anki RAM disklerinizin frekansıyla aynı veya en yakın olan RAM diskleri almanızı tavsiye ederim. Hatta aynı marka daha iyi olacaktır. Aksi takdirde sorunlar çıkabilir. Aynı marka olmasa bile frekansı yakın RAM diskler almanızı tavsiye ediyorum.

Zaten yeni RAM alınca şu anki RAM'leri çıkartmak zorunda kalacağım. Biraz araştırma yaptım ama hangisini alacağıma karar veremedim.

Öncelikle iyi forumlar. Elimde Samsung'un R538 model numaralı laptopu var ve ben bu laptopun RAM'ini yükseltmek istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İşlemcinin sayfasında en fazla 4x2 GB 1066 MHz kullanılabildiği yazıyor. Peki ben 1600 MHz'lik bir RAM alıp taksam 1066 MHz'de çalışır mı?

Eki Görüntüle 514323

Eki Görüntüle 514324
1600 MHz takınca çalışmıyor. Aynı nesil bir laptop vardı ve 1333MHz takılıydı ve 1333MHz hızda çalışıyordu. 1600MHz takmaya çalışınca sistem açılmadı.

1066 veya 1333MHz alabilirsiniz.

1600 MHz takınca çalışmıyor. Aynı nesil bir laptop vardı ve 1333MHz takılıydı ve 1333MHz hızda çalışıyordu. 1600MHz takmaya çalışınca sistem açılmadı.

1066 veya 1333MHz alabilirsiniz.

Peki bu 3 RAM'den hangisini tavsiye edersiniz.
1 (Bu RAM'den 2 tane aldığımda bir sıkıntı olur mu? Forumda kit halinde satılmayan RAM'ler den alıp sorun yaşayanları görmüştüm.)
2
3
Gören arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleme:
Merhabalar ; tek 8 gb ram çalışmayabilir . Desteklenen en yüksek ram miktarı ile bir ram slotunun desteklediği ram miktarı farklı şeylerdir. Siz 2*4 gb şeklinde ve hiç riske girmeden 1066 mhz destekli ram seçmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı