Samsung S22 almak

Selly77

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5600, Rx6700 Pulse, 8x2 gb ram 2tb ssd, Asus 165HZ monitor Overlock sistem
Meslek
Şef
Selam arkadaşlar, başlık biraz saçma ancak ben mediamarktan Samsung S22 alacağım. Belli bir miktar birikmişliğim var, 16 bin peşin verip geriye kalan 8 bini bir taksit yapmak istiyorum. İşe yeni girdim, 18 yaşımı yeni doldurdum ve daha işe gireli 1 ay oldu. Bana kredi puanı olarak imkanda bulunurlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, başlık biraz saçma ancak ben mediamarktan Samsung S22 alacağım. Belli bir miktar birikmişliğim var, 16 bin peşin verip geriye kalan 8 bini bir taksit yapmak istiyorum. İşe yeni girdim, 18 yaşımı yeni doldurdum ve daha işe gireli 1 ay oldu. Bana kredi puanı olarak imkanda bulunurlar mı?

Sizin S21 FE almanız daha iyi olur çünkü bütçenize uygun yani 16bin lira civarında sadece ekstradan 100-200 TL'niz varsa 128 GB halini internetten rahatlıkla alabilirsiniz hiçbir borca girmeden.

S21 FE S22 ile boyut ve işlemci dışında güç ve görünüş olarak benzer ve aynı süre boyunca ve aynı sayıda güncelleme alacaktır Samsung'un verdiği güncelleme politikasına göre.

Sanmam kredililer çok kapalı. iPhone dan şaşma bence.
Sizin S21 FE almanız daha iyi olur çünkü bütçenize uygun yani 16bin lira civarında sadece ekstradan 100-200 TL'niz varsa 128 GB halini internetten rahatlıkla alabilirsiniz hiçbir borca girmeden.

S21 FE S22 ile boyut ve işlemci dışında güç ve görünüş olarak benzer ve aynı süre boyunca ve aynı sayıda güncelleme alacaktır Samsung'un verdiği güncelleme politikasına göre.
s22 daha çok güncelleme alacak diye biliyorum, yanıldım galiba?

S22 daha çok güncelleme alacak diye biliyorum, yanıldım galiba?

Evet yanıldınız.
Çünkü S21 FE diğer S21 modellerinin aksine S22 gibi Android 12 ile çıktı.
Bu yüzden S22 ile aynı süre yani eylül 2023 itibarıyla 3 Android sürümü garantisi sözü ve 4 yıl güvenlik yaması sözü var. Ki bu da Android 16 ile 2027 yılına kadar güvenlik yaması demek.
Kaynaklar:
Samsung'un güncelleme politikası:
Güvenlik yaması garantisi için kaynak:

Dostum özellik olarak hangisini önerirsin misal S22'nin dış görünüşü dışında ne özelliği var ki bu kadar fiyatı hak ediyor sence.

Kırpılmıştır ne demek.

Küçük boyutlu telefon seviyorsanız S22 orta boyutlu telefon seviyorsanız S21 FE.
Zaten bende S22 değil S21 FE kullanıyorum.
Ama S22 bir tık daha iyi kamera ve malzeme kalitesi olarak.
Fakat S21 FE de gayet yeterli gelecektir. Yani öyle büyük bir fark yok.
Küçük telefon sevmiyor iseniz ve Samsung isterseniz öneririm.

Zaten neredeyse bütün Samsung Galaxy s serisi Exynos modellerinin genel sorunu bu pil ömrü olayı. Ben bu sorunu pil tasarrufu açık şekilde kullanıp bir nebze azaltıyorum ve telefonu bu sorunu bilerek aldım. O yüzden bence o kadar umursamanıza gerek yok pil ömrü sorununu.

Son düzenleme:
@Selly77 S22 malzeme kalitesi, ekran, yonga seti ve kamerada bariz üstün.
- S21 FE arkası tamamen plastik iken S22 metal + cam.
- S21 FE ekranında LTPO bile yok ve sRGB'si kısılmış.
- Ayrıca 8 Gen 1 CPU, GPU, NPU ve ISP konularında Exynos 2100'u aşıyor. S22'de ne kadar oyunda yetersiz kalsa bile cooling system var ama S21 FE'de yok.
- Ayrıca S22 doğrudan daha başarılı bir kamera sensorune sahip. Bu da kamerada gözle görülür farklar doğuruyor.
Selfie kamera ve telefoto sensörleri de farklı ve ikisi de S22 lehine.
S22 batarya harici S21 FE'den daha üstün bir cihaz. Alabiliyorken alınmalı.

Geri
Yukarı