Samsung S23 FE pil çabuk bitiyor

Kdrkrdgl

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 3 ay önce Samsung S23 FE telefon aldım. Telefonu hakkında bilgi sahibi olarak aldım. Batarya konusunda problem yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. Ekran kullanım süresine baktığımda cihazı çok az kullandığım halde kullanım esnasında çok fazla şarj yediğini fark ettim. Telefonu garantiye göndermeyi düşünüyorum. Telefonu piyasaya sürerken batarya ve performans problemini hallettiklerini söylemişlerdi sözde. 1 saat 24 dakikada yaklaşık yüzde 50 şarjı azalmış. Batarya yüzdesi 20'lerin altına düştükçe bir anda şarj azalmaya başlıyor. Dediğim gibi telefonu garantiye göndermeli miyim? Kullanan birisi bu konuda yardımcı olabilir mi? 3 ayda bu problemi yaşıyorsam 1-2 sene sonrasını merak etmek istemiyorum.

WhatsApp Image 2024-05-14 at 22.51.57.jpeg

WhatsApp Image 2024-05-14 at 22.51.52.jpeg

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-05-14 at 23.03.21.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-14 at 23.03.21.jpeg
    46,7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yaklaşık 3 ay önce Samsung S23 FE telefon aldım. Telefonu hakkında bilgi sahibi olarak aldım. Batarya konusunda problem yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. Ekran kullanım süresine baktığımda cihazı çok az kullandığım halde kullanım esnasında çok fazla şarj yediğini fark ettim. Telefonu garantiye göndermeyi düşünüyorum. Telefonu piyasaya sürerken batarya ve performans problemini hallettiklerini söylemişlerdi sözde. 1 saat 24 dakikada yaklaşık yüzde 50 şarjı azalmış. Batarya yüzdesi 20'lerin altına düştükçe bir anda şarj azalmaya başlıyor. Dediğim gibi telefonu garantiye göndermeli miyim? Kullanan birisi bu konuda yardımcı olabilir mi? 3 ayda bu problemi yaşıyorsam 1-2 sene sonrasını merak etmek istemiyorum.

Eki Görüntüle 2195729
Eki Görüntüle 2195730

Hocam servise bir gönderin eğer cidden dediğiniz gibiyse. Çoğu kullanan çevremde bu sorundan duyum almadım.

Cihazın piline harika falan dedilerse yanlış söylenmiş. %100'lük ağır kullanımda 5 saat sürei veriyor zaten. Orta-hafif kullanımda da 6-7 saat civarı. Yenileme hızı, Bluetooth-konum bilgisi, mobil veri/Wi-Fi'den hangisinde kullandığınız ve hangi uygulamaları çalıştırdığınızı söyleyebilir misiniz?

Hocam ben günde 1 kez takıyorum bana yetiyor. Dün gece 12'de şarj ettikten sonra sabaha kadar hiç bakmadım. Sabah 7 gibi elime alıp akşam 6-7 gibi taktım. Toplam 5 saat 8 dakika ekranın açık kalma süresi, 16 saat 49 dakikada kapalı kalma süresi gösteriyor şu an ve şarjım %93. Gün içerisindeki pil kullanımı ise %91 yazıyor, ne olduğunu tam anlamamakla birlikte. Bence bir servise götürün.

Hocam ben günde 1 kez takıyorum bana yetiyor. Dün gece 12'de şarj ettikten sonra sabaha kadar hiç bakmadım. Sabah 7 gibi elime alıp akşam 6-7 gibi taktım. Toplam 5 saat 8 dakika ekranın açık kalma süresi, 16 saat 49 dakikada kapalı kalma süresi gösteriyor şu an ve şarjım %93. Gün içerisindeki pil kullanımı ise %91 yazıyor, ne olduğunu tam anlamamakla birlikte. Bence bir servise götürün.
Sizin kullanımınız da son ekteki ile aynı sayılır.

Aynı zamanda ben cihazı güç modunda kullanıyorum. %20'nin altına düşmedikçe takmıyorum, %100 olmadıkça da çıkartmamaya çalışıyorum.

Sizin kullanımınız da son ekteki ile aynı sayılır.
Doğrudur. Görselleri yeni inceledim ancak bataryanızı %76 seviyesine kadar şarj edip çıkartmışsınız. Kullandığınız adaptör ve kablo orijinal mi? Cihazı %100'e kadar şarj edip bir de öyle deneyebilir misiniz?

Hocam nazarınız değdi.😅 Dün ve bugünün pil durumları. Bu nasıl mümkün olabilir?
Screenshot_20240515_184609_Device care.jpgScreenshot_20240515_184606_Device care.jpg

Genel olarak aşırı derecede mobil veri kullanmıyorum, genelde wifi ile takılıyorum, oyun falan da oynamıyorum. Ayrıca, telefon yüzde 8 şarja düştüğü zaman donuyor. 2 3 dakikada yüzde 2 ye inip telefon kapanıyor. Mobil veri kullandığım zaman pil dayanmıyor bile. Servise göndermeyi düşünüyorum

ekranı 120 hz kullanıyorum. Performans stili modunu açtığım zaman da bir şey fark etmiyor. 8 saat ekran süresi alacağım diye sadece 60 hz kullanacaksam beş para etmez başarısız bir cihaz yapmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı