Samsung veya iPhone Telefon Önerisi

Samsung Tab s 10.5 var, mayısta fransa'da tab s güncellemesi başladı hala Türkiye güncellemesi gelmedi. Donanım olsa ne olur ki. Sonra ki tabletim ipad olacak.
Yavaşlaması güncelleme verilmemesi v.b durumlar Samsung'da var diye biliyorum. O yüzden uzak duruyordum Samsung'dan.
Doğru öyle.

Samsung = fazladan gereksiz donanım özellikleri.

İphone = çok az donanım ile iyi olmak, ve telefona çok ama çok fazla para biçmek.

Samsung en iyi donanıma sahip olabilir ama gereksiz donanım kullanıyor. Bunu neye dayanarak söylüyorum, şimdi bu zamanda herkez telefonu sosyal medya, kamera ve küçük oyunlar ( Candy crush vb.) için kullanıyor. Çok az bir kitle ise telefonda yapılmayacak (bu donanımı zorlama gibi şeyler) yapıyor. Kalkıp bir telefona 4 gb ram takarsan yarısı boşa gider yani. Ha işin sonucuna bakarsak eğer zengin ve hava atmayı seven bir insan ise al iphone 6s rahat rahat at havanı, eğer donanıma, hıza önem veriyor isen Samsung Galaxy S6 Plus al hızına Hız kat.

@Cazzarie Samsung telefonlarında arayüzde takılma gibi bir sorun yok, yavaşlama eskidendi yeni arayüz ile birlikte sorun ortadan kalktı. Güncelleme konusunda da diğer firmalara göre biraz geç veriyor. Yalnız şunu da bilmende fayda var Android telefonlar 2 yıl güncelleme alır, 2 yıldan sonra Google Nexus modelleri hariç hiçbir firma iki yıldan fazla güncelleme vermiyor maalesef.

Direk iphone al, samsung sakın alma. Biz yandık siz yanmayın :D
Siz Samsung mu aldınız ?

@Cazzarie Samsung telefonlarında arayüzde takılma gibi bir sorun yok, yavaşlama eskidendi yeni arayüz ile birlikte sorun ortadan kalktı. Güncelleme konusunda da diğer firmalara göre biraz geç veriyor. Yalnız şunu da bilmende fayda var Android telefonlar 2 yıl güncelleme alır, 2 yıldan sonra Google Nexus modelleri hariç hiçbir firma iki yıldan fazla güncelleme vermiyor maalesef.
iPhone çok pahalı ya Android alacakmışım gibi duruyor şimdilik. Aklımda olanlar m5 S6 ve belki Note 5 olabilir. Sony kanadında Z5 almayı isterim fakat z5 compact plus çıkacak galiba onu bekleyebilirim.

Samsung = fazladan gereksiz donanım özellikleri.

İphone = çok az donanım ile iyi olmak, ve telefona çok ama çok fazla para biçmek.

Samsung en iyi donanıma sahip olabilir ama gereksiz donanım kullanıyor. Bunu neye dayanarak söylüyorum, şimdi bu zamanda herkez telefonu sosyal medya, kamera ve küçük oyunlar ( Candy crush vb.) için kullanıyor. Çok az bir kitle ise telefonda yapılmayacak (bu donanımı zorlama gibi şeyler) yapıyor. Kalkıp bir telefona 4 gb ram takarsan yarısı boşa gider yani. Ha işin sonucuna bakarsak eğer zengin ve hava atmayı seven bir insan ise al iphone 6s rahat rahat at havanı, eğer donanıma, hıza önem veriyor isen Samsung Galaxy S6 Plus al hızına Hız kat.
Hava ile işim olmaz tek istediğim telefonu cebimden çıkarttığımda: ''Off yine mi bu sorun'' gibi şeyler söylemek istemiyorum.. Bu olsa benim için kafi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı