Sanal Bellek kapatılınca uygulamalar hata veriyor ve PC kasıyor

ahmed ensar

Kilopat
Makaleler
7
Bende 16 GB RAM var bu sanal RAM'i kapatmak istiyorum Warzone da RAM yetmeyince SSD'yi RAM gibi kullanip öldürmesin diye fakat sanal RAM'i kapatinca PC'deki butun uygulamalar hata veriyor PC cok aşırı kasiyor Client uygulamalar oturumlardan cikiyor tekrar giris yapmam gerekiyor ve bu kasma düzelmiyor. Bu konu hakkinda bir bildiginiz var mı? @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer SSD'yi RAM gibi kullanınca SSD ölüyorsa RAM'leriniz şimdiden patates olmuştu bile. Sanal bellek işletim sistemi için gerekli bir şey, kapatmanızın hiçbir faydası yok.

SSD'yi istese bile sabah akşam kullanamaz. SSD'ler o iş için çok yavaş. Varsayılanda bırakın.

Yaklaşık 3 yıldır 970 EVO 250 GB'ı 24700 MB sanal bellek şeklinde kullanıyorum. 26 TB veri yazmışım. 5 yıl ve 150 TB düşünürsek 90 olması lazımdı. Hadi ben diski hiç kullanmayan biri olayım ve bu 26 TB'ı sadece sanal bellek yazmış olsun. Açıkta kalan 64 TB sizin normal kullanımınıza yetmiyor mu? Bence fazlasıyla yetmeli.
Kaldı ki bahsi geçen SSD'nin bundan çok daha fazlasını kaldırabileceğini biliyoruz.

Geri
Yukarı