Sanal makine programı tavsiyesi

Türk impostor

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben VirtualBox kullanan birisiyim ama VirtualBox'un bazı sorunları yüzünden bıktım. Acaba VirtualBox'tan daha iyi sanal makine programı öneririm misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben VirtualBox kullanan birisiyim ama VirtualBox'un bazı sorunları yüzünden bıktım. Acaba VirtualBox'tan daha iyi sanal makine programı öneririm misiniz?
Hyper-V kullanabilirsiniz ama ekran kartını kullanmaz veya VMware Workstation Player deneyin. Her ikisi de amacı uğrunda güzel programlar VMware ekran kartını kullanabildiğim için tavsiyemdir.

VB ile ücretsiz kapışabilen bir uygulama yok bence. Ben de midem bulana bulana kullanıyorum. Nefret ediyorum ama para vermek istemediğim için devam ediyorum kullanmaya.

Varsa eksi orta dereceli bir bilgisayarınız Proxmox kurup HomeLab olarak yapılandırın kurtulun bu sanal makine derdinden.

Hyper-V kullanabilirsiniz ama ekran kartını kullanmaz veya VMware workstation Player deneyin. Her ikisi de amacı uğrunda güzel programlar VMware ekran kartını kullanabildiğim için tavsiyemdir.

Siber güvenlik ile uğraştığım için Kali Linux'i sanal makineye kuruyorum ama Hyper-V kurduğum zaman Kali Linux'i çalıştıramıyor.
VMware Player ve Pro arasında farklar nedir söyler misiniz?

Hocam bunun için bir rehber falan açabilir misiniz? Bilmek isterim nasıl yapıldığını. Nefret ediyorum bu sanal makine işinden.
İnternette bir çok örnek var aslında. Anlatacak kadar bildiğimi düşünmüyorum fakat giriş için bir makale yazabilirim.

Evimde Ryzen 3 3100 ve 16 gb ram ile birlikte bütün sanal makine ihtiyacımı karşılıyorum. 10-12 tane ubuntu vb. makine çalışıyor içerisinde.

İnternette bir çok örnek var aslında. Anlatacak kadar bildiğimi düşünmüyorum fakat giriş için bir makale yazabilirim.

Evimde Ryzen 3 3100 ve 16 gb ram ile birlikte bütün sanal makine ihtiyacımı karşılıyorum. 10-12 tane ubuntu vb. makine çalışıyor içerisinde.
Aynı konu altında konuşamadığımız için istedim hocam. Eğer bir açıklama şeklinde bile olsa bi konu açabilirseniz çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı