Sanal Makinede Virüslü Program Denemek Ana Makineye Zarar Verir Mi?

vayvan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bazı programları bilgisayarımda denemek istiyorum fakat virüs girer diye ve yavaşlar diye korkuyorum. Bunun için sanal bilgisayar çözüm mü? Ben sanal bir Windows kursan Virtualbox ile oradan virüslü programlar yüklesem ana bilgisayara bulaşır mı?

Geçmez. Eğer çok şüphe ediyorsan işletim sistemleri arasındaki ağ bağlantısını iptal edersin.
Eğer sadece tehlikeli sularda yüzmek için ikinci bir işletim sistemi kullanıyorsan, bunun yerine Sandboxie programını önerebilirim. Program her tür exe'yi kendi kum havuzunda çalıştırıyor. Exe'yi kapattığında havuzdaki herşey siliniyor. Sisteme zararlıların sızması mümkün değil. Ayrıca bu kum havuzu sistemini kullananarak mevcut browser'ını güvenli bir şekilde kullanabilirsin.

Geçmez. Eğer çok şüphe ediyorsan işletim sistemleri arasındaki ağ bağlantısını iptal edersin.
Eğer sadece tehlikeli sularda yüzmek için ikinci bir işletim sistemi kullanıyorsan, bunun yerine Sandboxie programını önerebilirim. Program her tür exe'yi kendi kum havuzunda çalıştırıyor. Exe'yi kapattığında havuzdaki herşey siliniyor. Sisteme zararlıların sızması mümkün değil. Ayrıca bu kum havuzu sistemini kullananarak mevcut browser'ını güvenli bir şekilde kullanabilirsin.

İşletim sistemleri arasındaki ağ bağlantısını nasıl iptal ederim.

ağ bağlantısını iptal etmek için ;
Virtualbox un ağ ayarlarına girin ( işletim sistemi ayarı). Ağ bağdaştırıcısını seçin. Sonrasında köprü bağdaştırıcısına sanal olarak takın.
[TBODY] [/TBODY]

bu arada sandboxie yi anlatır mısınız?

Eğer sadece tehlikeli sularda yüzmek için ikinci bir işletim sistemi kullanıyorsan, bunun yerine Sandboxie programını önerebilirim. Program her tür Exe'yi kendi kum havuzunda çalıştırıyor. Exe'yi kapattığında havuzdaki her şey siliniyor. Sisteme zararlıların sızması mümkün değil. Ayrıca bu kum havuzu sistemini kullananarak mevcut Browser'ını güvenli bir şekilde kullanabilirsin.

Peki ben bir video çekmek amaçlı çok güçlü bir virüs indirirsem verir mi zarar?

İstersen Ransomware veya benzeri virüslerin babasını indir. Kendi bilgisayarında Antivirüs açıksa ve VM ile ağ bağlantın yoksa sıkıntı yok.
VM Ne ben bilmiyorum anlatabilirmisin Lütfen

Geri
Yukarı