Sanalda küfürlü konuşmadan disipline gidilir mi?

Unnamed0

Femtopat
Daha fazla  
10. sınıfım ve Anadolu lisesine gidiyorum. 3 hafta önce bir kızla kavga ettim, hesabı hacklemişler, dedikodum çıksın diye bu hackleyen adamda herkese seni seviyorum, benimle çıkar mısın tarzı şeyler yazmış. Bende kıza anlattım yazanın ben olmadığını. Kızda inanmadı, sen yalan söylüyorsun falan diyor, bende sinirlendim bayağı bir küfürlü konuştum(WhatsApp'tan yazmıştım, kız sınıf grubunda benimle küfürlü bir şekilde dalga geçmişti, o yüzden sinirlendim). Şu anda o küfürleri hocaya söylemiş, dilekçe vermiş. Sizce ne tür bir ceza alırım?(bayağı küfür etmiştim ama ilk o etti ve benim dedikodumu yaydı)

Yüz kızartıcı suç olmadığı sürece okul dışında olan bir olaydan dolayı ceza almazsınız. Disiplin cezası alırsanız da il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne itiraz edin. Muhtemelen disiplin cezanız kaldırılır. Hakkınızı savunun. Kesinlikle suspus olmayın.

@MaoKY, katılıyorum. Kimseye kendinizi ifade etmek için uğraşmayın. Küfür ettiğinizde onların hoşuna gider. Der ki bu beni umursadığı için böyle. Tmm, he, oky gibi kısa cevaplar verirseniz tam tersine gıcık ve sinir olan taraf o olur. İnsanda psikolojik olarak da otomatik etkiliyor bu.

Olaya dedikodu karışmıştı bir de birisinin onu sevmesi onu okşadı tabii, ama şöyle birşeyde var, onun benimle dalga geçtiği ve küfür olan bir videosu vardı, benimle alakası olduğunu itiraf etti, hatta o videoyuda sınıf grubuna atmış yanlışlıkla. Benim olayım okul dışı onun ise okul içi yani. Neyse dedikodular bitecek ve haksız çıkacak yani sağ olun. Teşekkürler herkese...

Yüz kızartıcı suç olmadığı sürece okul dışında olan bir olaydan dolayı ceza almazsınız. Disiplin cezası alırsanız da il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne itiraz edin. Muhtemelen disiplin cezanız kaldırılır. Hakkınızı savunun. Kesinlikle suspus olmayın.

Hocam bayağı ağır küfür ettim ama ilk eden o ve üstelik olarak videoda ben Müslüman değilim falanda demişti, tabii doğru olmasa da idare bunu da görecek ve bunu da yargılayacak, video benim değil sadece benzer bir video o yüzden attım falan demişti ama herkes anladı ne olduğunu.(Bu arada idare elektronik sigarayla yakalanan çocuğa kınama cezası verdi sonra da sildiler.)

@Lapsekilli bıg smoke sanırım bu iki hafta içinde disiplin kurulu toplanacak. Ve sorun şu, artık sanaldan küfür etmekte küfür sayılıyormuş. Sence uzaklaştırma alır mıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı