Sanallaştıma açınca çift kanal RAM aktif olmuyor

okeyedördüncü

Centipat
ASUS Z-170A anakart üzerinde; i7-6700 işlemcili, Corsair Vengeance 2x8 CMK8GX4M1A2400C14R RAM'li sistemimi senelerdir sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım. Ne zaman ki işim icabı BIOS'tan sanallaştırmayı aktif etsem, çift kanal şekilde bilgisayarım açılmıyor. A2'ye tek RAM takarak açabiliyorum. İşim bittiğinde sanallaştırmayı kapatıp tekrar B2'ye de RAM takıp çift kanal olarak çalıştırabiliyorum bilgisayarı mı? Sorun birkaç senedir farklı BIOS ve Windows sürümlerinde denendi sabit. İki RAM'de tüm slotlar da sorunsuz çalışıyor. Farklı bir fikir paylaşan olursa sevinirim.
Aslında forum ve siteyi senelerdir takip ederim kısmet bu güneymiş. Paylaşımdaki aslım amacım çift kanal olarak bot edemeyen birçok kullanıcı konu açmış fakat sanallaştırmayı kapatma fikri ortaya çıkmadan konular kilitlenmiş. Evet arkadaşlar, sanallaştırmayı kapatmayı deneyin, siz de benim kadar şanssızsanız sorununuz muhtemelen bundan sebeptir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı