SanDisk 240GB SSD Düşük Okuma Yazma Hızı

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, yeni bir SanDisk 240GB SSD satın aldım.
Lakin nedense dikkate değer bir fark göremedim. Sanırım birkaç test yapmak gerekiyormuş, onları yaptım, değerleri görselde verdim. Bu değerler ortalama değer mi yoksa düşük değer mi? Hızını arttırmam için neler yapmam lazım?
Adsız.png

adsız1.2.png

Çözüm
"Ekran kartım çizildi" isimli konuda paylaştığı resimden yola çıkarak SATA3 anakart kullanmadığı tahmininde bulunabilirim rahatlıkla :) Gayet iyi değerler 300MB/s port için.

HD Tune Pro son sürüm ile performans testi de yapın. Bazı SSD'ler anlık droplar yiyor ancak Crystal Disk veya ATTO gibi yazılımlar ile anlaşılamıyor.
"Ekran kartım çizildi" isimli konuda paylaştığı resimden yola çıkarak SATA3 anakart kullanmadığı tahmininde bulunabilirim rahatlıkla :) Gayet iyi değerler 300MB/s port için.

HD Tune Pro son sürüm ile performans testi de yapın. Bazı SSD'ler anlık droplar yiyor ancak Crystal Disk veya ATTO gibi yazılımlar ile anlaşılamıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
SATA 3 üzerinden mi bağlı SSD?
Sata 3 üzerinden bağlı olduğunu nasıl anlayacağım? SATA3 kablo alıp bağlantısını yaptım ama sata slotları değisior mu Sata 2 Sata 3 diye?
Sata 2'den mi bağladınız? Sata 2'den ise gayet normal, Sata 3 ise anormal. Gerçi Sandisk SSD'ler kronik sorunlu diyorlardı ondan olabilir belki.
''Sata 2'den bağladınız mı derken'' SATA3 kablo alıp boşta olan bir sata girişine taktım SSD'yi. Her slot farklı mı Sata 1, Sata2, Sata 3 diye?

Sata 3 üzerinden bağlı olduğunu nasıl anlayacağım? SATA3 kablo alıp bağlantısını yaptım ama sata slotları değisior mu Sata 2 Sata 3 diye?

''Sata 2'den bağladınız mı derken'' SATA3 kablo alıp boşta olan bir sata girişine taktım SSD'yi. Her slot farklı mı Sata 1, Sata2, Sata 3 diye?
Anakartınız nedir?

"Ekran kartım çizildi" isimli konuda paylaştığı resimden yola çıkarak SATA3 anakart kullanmadığı tahmininde bulunabilirim :) Gayet iyi değerler 300MB/s port için.

Anakartım HP H61 SATA3 destekliyor.
Anakartınız nedir?

HP H61.

Anakartım HP H61 SATA3 destekliyor.
SATA3 desteklemiyor. SATA 3GB/s destekliyor. Saniyede 300MB aktarım yapabiliyorsunuz haliyle.

SATA2 300MB/s aktarıma imkan tanırken SATA3 600MB/s hız destek sunuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı