Sandisk Extreme USB 3.0 32GB ile format atamama sorunu

funky_boy

Hectopat
Sandisk Extreme USB 3.0 32GB usb belleğim var. Bunu genel olarak kullanırken bir sorunla karşılaşmadım ancak hangi bir bilgisayara format atmaya çalışınca, format atılacak hard disk ekranına kadar herşey güzel giderken o ekranda sorun veriyor. Sonuç olarak hard disk seçmeme izin vermiyor ve o adımı geçemiyorum. 5 farklı iso, 4 farklı bilgisayar denedim. Bu bilgisayarların hiç biri usb 3.0 değildi. Kendi bilgisayarımda usb 3.0 var, ona rahat bir şekilde format atabilmiştim. Ancak bu çok önceydi. Ne yazık ki şu an USB 3.0'la deneme şansım yok.

Daha önce usb belleğin kendisine bir format atamama sorunu olmuştu. 3. parti bir program ile bunu yapmıştım. Bunu bir sonucu olabilir mi? Önerilerinizi ve çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB setleri, 1'den 3.0'a kadar hepsi geriye dönük olarak uyumludur. (Backwards Compatible / Legacy)

USB belleğin kendisine Format atarken yaşadığın problemi biraz detaylandırır mısın ve kullandığın program hakkında bilgi?

Ne (?) formatı atmaya çalışıyorsun? Live bir Linux Distro'su yükleyip USB'nin sistemde ne kadar ve nasıl çalışıp çalışmadığına bakabilirsin.

USB setleri, 1'den 3.0'a kadar hepsi geriye dönük olarak uyumludur. (Backwards Compatible / Legacy)

Tamam, o zaman usb 3.0 olmasından kaynaklanan bir sorun kesinlikle değil diyebiliriz sanırım.

USB belleğin kendisine Format atarken yaşadığın problemi biraz detaylandırır mısın ve kullandığın program hakkında bilgi?

Normal bir şekilde bilgisyarım'dan usb belleği seçip, sağ tıklayıp biçimlendir demiştim. Bayağı uzun bir süre beklemişti. Ben de iptal etmiştim. Sonra "HP USB Disk Storage Format Tool" ile usb belleği formatlayabildim.

Ne (?) formatı atmaya çalışıyorsun? Live bir Linux Distro'su yükleyip USB'nin sistemde ne kadar ve nasıl çalışıp çalışmadığına bakabilirsin.

Bilgisayarlara win7 veya win8, 32 ya da 64 bit kombinasyonlarını kurmaya çalışırken sorunla karşılaşıyorum.

Linux distro tam olarak nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Forum ekranında sağ üstte arama yerine "Live Linux" diye yazarsan, veya şimdi ulaştın, daha önceki konulara ulaşabilirsin.

32Gb'nin biçimlendirilmesi uzun sürer tabiki, 32 Gb olmasının bir sebebi var. USB 2.0, 2 TB HDD'ye LLF atmak 8-10 saat sürebilir. Ama LLF değilse o kadar uzun süremez.

Forum ekranında sağ üstte arama yerine "Live Linux" diye yazarsan, veya şimdi ulaştın, daha önceki konulara ulaşabilirsin.

32Gb'nin biçimlendirilmesi uzun sürer tabiki, 32 Gb olmasının bir sebebi var. USB 2.0, 2 TB HDD'ye LLF atmak 8-10 saat sürebilir. Ama LLF değilse o kadar uzun süremez.

Daha önce bozuk bir harddisk'li bilgisayarın özelliklerini öğrenmem için usb belleğe linux kurup çalıştırmıştım. Aynısını tekrar yapayım sonrasında ne yapmam gerekiyor?

>Hızlı biçimlendir demiştim. Onun üzerinden bayağı zaman geçmişti. Ya da bir tür hata vermişti. Cidden hatırlamıyorum.

Sonuç olarak ben bu USB belleği her bilgisayara sorunsuz bir şekilde format atabilecek konuma getirebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı