Sandisk USB Bellek DVD olarak gözüküyor!

Deathly Core

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
@Recep Baltaş, ML2 USB sürümünde raw dosyasını belleğe atmak için Win32DiskImager adlı programı önermişdiniz. Onunla format attım, iyi güzel de yeniden kullanmak için PC'ye taktığımda bu sefer onu daima DVD olarak görüyor, üstelik 4GB lık. Yapmadan önce fat32 14GB'idi. Ayrıca disketi açmıyor bile. Ne yapmalıyım? Nasıl eskisi gibi olur?

USB formatlanmıyor, yani usb'yi DVD olarak görüyor.

Her neyse, kendi sorumu kendim cevaplayayım. İnternetten ISO dosyası olarak indirdiğim Gparted Live'ı CD'ye yazdım. Bunu her türlü diske format atmak için kullanabilirsiniz, şahsen çok beğendim. Orada saten linux arabirimini kullanarak iyi bir disk formatı deneyimi sunuyor. Herneyse öyle böyle...

http://optimate.dl.sourceforge.net/...table/0.19.1-4/gparted-live-0.19.1-4-i486.iso

HP USB Disk Storage Format Tool da iş görürdü.
ML2 USB sürümünde raw dosyasını belleğe atmak için Win32DiskImager adlı programı önermişdiniz.

Buna bir kaynak verir misin ? ML2'nin USB belleğe yazılamadığını elli bin yerde söyledim. Hatta bak bu rehberi yaptım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HP USB Disk Storage Format Tool da iş görürdü.

Buna bir kaynak verir misin ? ML2'nin USB belleğe yazılamadığını elli bin yerde söyledim. Hatta bak bu rehberi yaptım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ovv... Görmemiştim. Bilgi için teşekkürler, sizi karalamak gibi bir amacım yoktu, yanlış anlamayın. Sadece bir bildiğiniz vardır da önermişsinizdir demiştim. Meğer önermemişsiniz, orada kullanılacak programlarda görüp önerdiğinizi sanmıştım ve çok önemli değil, konu kilit. Yapsak dahi nasıl çözeceğimizi öğrendik sonuçta. Özür dilerim, dikkat etmeliydim. Saten programda yazmadan önce uyarıyordu, aciliyetim olduğundan salla dedim herhalde @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı