Sapphire Pulse RX 5600XT modelini kullanan var mı?

egeokh4n

Hectopat
Merhabalar.
Başlıktaki modeli (Sapphire Pulse RX 5600XT) almayı düşünüyorum.
Acaba ısınma sorunu olur mu?
Kullanan var ise yaşadığı sorunları, maksimum ve ortalama ısı değerlerini ve son olarak da önerip önermediklerini sormak istiyorum.

Maksimum 61 C° gördüm Antalya'da 35 C° oda sıcaklığında. Kışın 55 C° üstünü görmedim. OC versiyon pulse modelini kullanıyorum. Sıcaklıklardan memnunun GTA Online'da 55 C° civarı seyrediyor. Kasa modelim Corsair Carbide Spec Delta RGB. Öneririm ama bütçe varsa RTX 2060'a bakın dlss şuan sınırlı oyunda büyük iş başarıyor.
Sorunları: Redeon ayarlarından OC yaptığımda Windows crash yiyor. Tabi OC yapacağım da crash yiyebilirsiniz diye uyarı veriyor. Güncelleme ile düzeleceğini ümit ediyorum başka bir sorun yok şuan.

Maksimum 61 C° gördüm Antalya'da 35 C° oda sıcaklığında. Kışın 55 C° üstünü görmedim. OC versiyon pulse modelini kullanıyorum. Sıcaklıklardan memnunun GTA Online'da 55 C° civarı seyrediyor. Kasa modelim Corsair Carbide Spec Delta RGB. Öneririm ama bütçe varsa RTX 2060'a bakın dlss şuan sınırlı oyunda büyük iş başarıyor.
Sorunları: Redeon ayarlarından OC yaptığımda Windows crash yiyor. Tabi OC yapacağım da crash yiyebilirsiniz diye uyarı veriyor. Güncelleme ile düzeleceğini ümit ediyorum başka bir sorun yok şuan.
O.C versiyon modelinin ne olduğunu bilmiyorum ne fark var aralarında ve SAPPHIRE RADEON™ RX 5600 XT PULSE GDDR6 6GB 192Bit DX12 AMD Radeon Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu kart oc versiyon mudur?

RX 5600 XT normalde GTX 1660 Super gücünde yapılmış bir kartdı. Fakat AMD atak yapıp BIOS Update getirdiler ve kartı RTX 2060 gücünde yaptılar. Kartı aldığın zaman ilk iş BIOS Update yapmak olsun. Kartı alınca haber edersin nasıl yapılacağı hakkında bilgi verilir. Kartın Driver sorunları eskisi kadar çok değil arada hata yaşayan görüyoruz ama düzeltilebilecek hatalar bunlar. Bu ekran kartının genel anlamda ısınmadığını söyleyebilirim. Sapphire AMD'nin güvence markasıdır gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz :) .

Yeni konular

Geri
Yukarı