Sapphire R7 265 DUAL-X 2 GB bozuk görüntü sorunu

lakeshow

Hectopat
2014 yılında aldığım ekran kartım bugünlerde sanırım sorun yaşıyor. Ne olduğunu anlayamadığım için ve çözüm önerileri sunabileceğinizi düşündüğüm için yazıyorum.

Pazar akşamıydı, oyun oynarken bir anda karardı ekran, yeniden başlattım bilgisayarı. Anakartın “military” şeklindeki ekranı görünmedi mesela hiç ve ilk açılışta böyle oldu görüntü (bu fotoğrafı internetten buldum, durum bende de aynı diye);

8BD40E7F-AEEC-4D5D-A41B-7BEBA34749CA.jpeg

Daha sonra "reboot and select proper device" ekranı geldi bir süre. Hadi onu da atlattım. Dedim belki formatla çözerim işi.

Ama görüntü şöyle oldu;

CE1E0D72-3351-44C4-86AE-3241412EC9F9.jpeg

Sizce sorunum ne olabilir? Birkaç gündür sinyal vardı zaten, son güncellemelerle mesela VLC Player'da "mini" ekrandan tam ekrana geçerken, siyah ekranda kalması gibi falan.

Çözüm öneriniz ne olur? Fırınlama diye bir şey okuyorum da, sağlıklı mıdır bu? Geçici çözüm müdür? Yani bu haliyle tekrar kasaya monte etsem diğer parçalara da zarar verir diye korkuyorum.

Yeni ekran kartı mı acaba son çıkış? Yardımlarınızı, yorumlarınızı bekliyorum. İyi günler dilerim herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı arızalı gibi duruyor. Bellek arızası olabilir. Sapphire olması da bunu destekliyor.
Fırınlamanın işe yaracağını düşünmüyorum.

aynı sorunu yaşıyorum sadece güvenli modda açılıyor bilgisayar,normal halde siyah ekranda kalıyor.nasıl yaptığını tarif edersen çok memnun olurum

aynı sorunu yaşıyorum sadece güvenli modda açılıyor bilgisayar,normal halde siyah ekranda kalıyor.nasıl yaptığını tarif edersen çok memnun olurum

kusura bakmayın şimdi gördüm yazdığınızı,şu kaynağı kullandım ben

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı