Sapphire R9 270 Kullanıcı Yorumu

İyi forumlar arkadaşlar bu konuyu ekran kartı alacak arkadaşlar için açtım. Benim de yeni aldığım Sapphire R9 270 hakkında fikirlerimi + ve -'lerini sayacağım:
Artıları:
  • +Kart gayet performans'lı GTA V'te 1080p en yüksek ayarlarda kasmadan oynatıyor.
  • +Gayet sessiz çalışıyor fanı kötü ve sesli diyenlere katılmıyorum.
  • +Kartın devasa bir güç tüketimi yok maksimum 600w bir PSU yeterli olacaktır.
  • +Küçük bir kart küçük kasalara da takabilirsiniz.
Eksileri:
  • -Kartın kendine özel uygulaması yok.
  • -Kartın güç bağlantısı yan tarafta olduğu için kablo takıp çıkartması zorlayabiliyor.
  • -Üzerinde led vs. yok (benim açımdan kötü bir şey)
Aklıma gelenleri yazdım sorularınız varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
"GTA V'te 1080p en yüksek ayarlarda kasmadan oynatıyor." O nasıl oluyor çok merak ettim ? "En Yüksek"ten kastın hangi ayarlar mesela, atabilir misin ?
Kart herhangi birinin elinde halihazırda varsa, 1-2 sene daha götürür ancak sıfır almak akıl karı değil.

Şahsen bende eski olduğuna katılıyorum. Bende 1 sene önce R7 265 Aldım Memnunmusunuz diye sorarsanız evet memnunum 420 liraya almıştım. Ama şuan 500-700 lira bütçem olsa 200 serisine yönelmem. Yeni mimari varken eski mimariyi neden tercih edelim ki?

Eski bir kart. Almanın mantığı yok.

Ne kadar sığ bakış açısı. Oyun oynatıyor diye HD5450 alın o zaman. Tabi mayın tarlası oynarsın oyun niyetine. R9 270 çok hesaplı alınmadığı müddetçe artık alınmayacak bir karttır. Sıfır maliyeti daha güncel R7 370'den pahalıdır.

Eski bir kart. Almanın mantığı yok.
Antenlerde eski televizyon izlemeyelim.

Ne kadar sığ bakış açısı. Oyun oynatıyor diye HD5450 alın o zaman. Tabi mayın tarlası oynarsın oyun niyetine. R9 270 çok hesaplı alınmadığı müddetçe artık alınmayacak bir karttır. Sıfır maliyeti daha güncel R7 370'den pahalıdır.
Sonuçta bir alt serisi ne bekliyoedunki??

"GTA V'te 1080p en yüksek ayarlarda kasmadan oynatıyor." O nasıl oluyor çok merak ettim ? "En Yüksek"ten kastın hangi ayarlar mesela, atabilir misin ?
Kart herhangi birinin elinde halihazırda varsa, 1-2 sene daha götürür ancak sıfır almak akıl karı değil.
Buyrun hocam:
http://i.hizliresim.com/57V02A.png
Ayrıntılı isterseniz atayım.

Sonuçta bir alt serisi ne bekliyodunki??

Bişey beklediğim yok. Sadece bu vakitte bu kart piyasa fiyatına sıfır alınmaz diyorum. Aynı şey işlemci içinde geçerli aynı bütçede daha performanslı Skylake i5 varken tutupta Ivy Bridge i5 alınmaz. Alınmamalıdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı