Sapphire R9 270X Yükte 100 Dereceye Ulaşıyor

İşaretlediğiniz yerde, kartın arka kısmına bakan lehim noktalarını kontrol edince 2 tane elemanın olmadığını gördüm, bu kronik bir sorun değildir. Fiziksel hasar veya aşırı ısıtma ile ancak oluşabilecek bir durumdur.
Olmayan elemanları işaretleyip belirtebilir misiniz rica etsem göremedim de.
Kondansatörler, mosfetler veya bobinler akım çekiyor olabilir, buda gereğinden fazla ısı demek. Kartı servise götürün arızalı olan hangisi ise bulunup aynı değerde başka bir tanesiyle değiştirilir.
Garantisi çok uzun süre önce bitti.

Kondansatörler, mosfetler veya bobinler akım çekiyor olabilir, Bu da gereğinden fazla ısı demek. Kartı servise götürün arızalı olan hangisi ise bulunup aynı değerde başka bir tanesiyle değiştirilir.
Hocam öyle bir şey olsa 100 derecede şişme yapardı %100 hatta patlama bile yapabilirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Jugger1910 R378 ve R578 yazan 2 parça, sanırım direnç oluyorlar, emin değilim, kartın arka kısmının işaretli bölümde, yukarı tarafta.

sadsadsad.jpg

Hocam öyle bir şey olsa 100 derecede şişme yapardı %100 hatta patlama bile yapabilirdi.

Sorun işletim sistemini çöktürmese video çekip atardım ama format atmaktan sıkıldım son 1 haftada o yüzden atamıyorum.

Zaten en son kart CPU GPU RAM hatasını belirtilen LED'lerin tamamını birden yaktı ve zorla sistemi kurtardım takmaya ürküyorum açıkçası

100 derecelere dayanıyor genelde bu parçalar. Bunlardan biri illaki parazitli akıma maruz kalıyordur ve ısınma yapıyordur. Bahsettiğim şeyler bu videoda var.

@Jugger1910 @Ulunay Bu dirençleri satın alabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?
Aranızda elektronikçi var mı?
Elektronikçi varsa kartı hediye edeyim belki bir işine yarar diyecektim. Neyse yokmuş demek ki.

Son düzenleme:
@Jugger1910 @Ulunay Bu dirençleri satın alabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?
Aranızda elektronikçi var mı?
Elektronikçi varsa kartı hediye edeyim belki bir işine yarar diyecektim. Neyse yokmuş demek ki.
O dirençleri alsan bile lehim bilgin iyi olması lazım. Lehimleyemezsin :) tabanca ile zaten olmaz ısı tabancası ile yapabilmen mümkün ama onu da yapamazsın tahminimce.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı