Sapphire Radeon HD 6750, 1 gb 128 bit

Değerli spartalılar, atinalılar, kardeşlerim... Bende bir casper makine var, eskisi gibi güzel oyun oynatmıyor, zaten oynatması da şans ya işte.

Yine de markayı kötülemeyelim iyi iş gördü de görüyor da. Sizden ekran kartı konusunda yardım istiyorum, bana fikir verin lütfen.

• i7 870 @ 2.93 ghz işlemci
  • Foxconn H55MXV6 anakart
  • 6 gb 1333 lük ram, markaları nanya
  • Sapphire Radeon HD 6750, 1 gb 128 bit ekran kartı var alette kabataslak.

Şimdi ben oyun oynamayı seviyorum fakat çalıştığım için (8'de kalkıp işe gideceğim, tabi önce yatmak da lazım. Kafadaki güzellik resmen ibretlik de neyse) öyle çılgınlar gibi sistem toplayayım, overclockla dağlardan aşırtmalar yapıp limitleri zorlayayım derdim yok.

Zaten artık sadece hafta sonlarında adam gibi oturup oyun oynayabiliyorum. Ama elimdeki ekran kartından veya bilmediğim başka bir eksiklikten ötürü oyunlarda kasma ve ayarları dibe indirip oynama olayları aldı başını yürüdü.

Şimdi ben zaten max. 1-2 sene daha bu makineyi kullanır küçük kardeşime bırakırım. Buna ekran kartı + doğal olarak yeni güç kaynağı + ram alayım 8 olsun diyorum.

Sizce ekran kartında ne alayım? Bunlardan ilkini alsam dileklerim gerçek olur mu, yoksa az daha parayla diğerine mi kasayım, yoksa başka bir model mi seçelim, yoksa abi sen o anakarta hiçbir şey takma bırak ne hali varsa görsün mü diyorsunuz?

Yoksalar içindeyim, vallahi cevaplarsanız kendi çapımda bir rönesans yaşarım.

Şimdiden çok sağolun.

• ASUSHD7950 DIRECTCU II TOP GDDR5 3GB 384BIt = 727 TL
  • ASUSR9 280X DIRECTCU II TOP 3GB GDDR5 384BIT = 910 TL Vatan fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin gayet yeni ve yeterli, ekran kartını değiştirsen yeterli olacaktır. 280X almalısın, 280X 7950 değil 7970'in yeni teknolojilerle ve uygun fiyatla süslenmiş hâlidir. Bir kaç ay beklersen ve bütçeni 1250 yapabilirsen R9 290 bile rahatlıkla kullanırsın diye düşünüyorum.

İsterseniz; (şuanki fiyatlara bakarak konuşacağım) GTX 770 ya da R9 280X ve Corsair 400R ile 750W güç kaynağı alabilirsiniz, ya da biraz bekleyip R9 290'ın özel soğutmalı modelleri geldiğinde yine aynı kasa ve güç kaynağını alıp R9 290 alabilirsiniz, tabi monitörünüzü de bilmiyorum üst seviye bir ekran kartı alıyorsanız monitörünüzü de değiştirmeniz gerek. :D

Her iki şekilde de üst seviye bir sisteme sahip olacak ve tüm oyunları Ultra HD(1080p) olarak en üst seviye ayarlarda oynayabileceksiniz.

Ufak bir araştırmayla işlemciniz hakkındaki fikirlerimi doğruladım, test sonuçlarına göre GTX 780 ve benzeri kartları rahatlıkla i7 870 ile kullanabilirsiniz çünkü bunu yapan olmuş. :D
NVIDIA GeForce GTX 780 video card benchmark result - Intel Core i7-870 Processor,MSI P55-GD85 (MS-7585)

- - - Güncellendi - - -

Yine de bütçe belirtseydiniz iyi olacaktı. :D

Güç kaynağım değişecek, elimdeki iş görmez yeni nesil bir kart için. Uygun fiyata güç kaynağı önerilerine açığım bu sebeple :)
Fiyat konusuna gelecek olursak 750 ile 1000 lira arası olsun diyorum; Daha ötesi cebi zorlar, canımı yakar :D

Son durumda ne almalıyım sizce ekran kartı ve güç kaynağı ? Bir de kasayı değiştirmek istemiyorum, böyle halledilmez mi? Kasam casper super silent ultra sessiz dedikleri model, yeni parçalar buna sığmaz mı?

Size r9 280x 'in top modeli öneriyorum. Fiyatı 910 TL olup, rahatlıkla alabilirsiniz. Kasa seçimini de hoşunuza giden geniş, iyi görünümlü, büyük bir kasa alabilirsiniz.

Size r9 280x 'in top modeli öneriyorum.Fiyatı 910 TL olup, rahatlıkla alabilirsiniz.Kasa seçimini 'de hoşunuza giden geniş,iyi görünümlü,büyük bir kasa alabilirsiniz.

Azıcık cebi zorlasın bir şey olmaz :)

Şu ikisini al rahat et:

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

VATAN COMPUTER - OCZ - FATAL1TY SER

İkisi toplam 1160 lira yapıyor %25 indirimle.

Şimdi ikinizin söylediği kartlardan hangisi daha iyi? R9 280x daha iyi diye yazmış millet doğru mudur?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı