Sapphire RX 570 Nitro+ görüntü gitme problemi

alifuat1977

Hectopat
2 gündür uğraştığım ve tam olarak çözemediğim bir sıkıntı ile karşınızdayım. Ekran kartını alalı 2 gün oldu ve ilk gün taktıktan sonra hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım 2. gün sabah oynarken ekran kapanıp açılıyor ve en sonunda ekranda sinyal yok yazısı çıkıp ekran kendini kapatıyordu, ara sıra mavi ekran dahi veriyordu "video tdr failure atikmpag.sys" hatası veriyordu.

Güvenli modda DDU ile bütün driverleri silip bir daha kurdum ve sorun çözüldü bütün gün sorunsuz çalıştı ve işlemci ile ekran kartı sıcaklıkları gayet iyiydi. Genel olarak işlemci 40-45 iken ekran kartı 55 derecede sabitti. Gece yatmadan önce son bir el PUBG oynarken ekran tekrar gitti ve aynı sorunla tekrar karşılaştım. Tekrar sinyal yok yazısı çıkıyordu ve Windows başlangıç onarım menüsüne giriyordu. Monitörümde bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum ama HDMI-DVI kablosu kullanıyorum, sorunum eski ekran kartımda olmuyordu ve eski ekran kartım R7 240 idi. Yardım edin lütfen, bilgisayar oturum açma yerinde bile oluyor bu sorun.

Eklemeyi unutmuşum ekran kartımın üzerinde fazladan 6pin güç girişi var ve Güç kaynağımda o kısma takacağım fazladan kablo çıkmadı.Resimde yeşille işaretlediğim şu an takılı olan kırmızıyla işaretlediğim takılmayan.
Ekran Alıntısı.PNG

PC özellikleri:

• Ekran kartım: Sapphire RX 570 Nitro+ 4GB OC
  • Güç Kaynağım: HighPower 500w +85 Bronze
  • RAM: 8GB DDR4
  • İşlemci: Intel i7-6700
  • Anakartım: H110M4-C2H

Son düzenleme:
Temiz kurulum yapın, AMD ekran kartlı sistemlerde bahsettiğiniz mavi ekran hatası olabiliyor. Temiz kurulumdan sonra bilgisayara internet bağlayın ama 1-2 gün hiçbir şey yüklemeyin. Günde 3-4 saat boş boş kendi halinde bırakın bilgisayarı. Güncellemeleri vs. yapacaktır bu sayede. Daha sonra kullanmaya devam edin. Yine aynı sorun olursa büyük ihtimalle donanımsaldır.

Windowsunuz orijinal mi acaba? Bir de bios'u güncellemeyi deneyin sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca ekran kartınızın doğru sürümünü indirdiğinizden emin olun.
Windows 10 Video Tdr Failure Hatası (Mavi Ekran)
Bir de bu linke bir bak yardımcı olacağını düşünüyorum. Burada aşırı yüklenme olabileceğinden bahsediyor ama senin sorunun kesinlikle bu değil ama bu yöntemleri denemelisin.

Eklemeni şimdi gördüm. O ekran kartını öyle kullanmak tam anlamıyla saçmalık. Kim sana böyle bir şeyin sorun olmayacağını söyledi, kendin mi karar verdin bilmiyorum ama durup dururken 0 karttan olman mümkün. Düzgün, yeterli bir PSU ile kullanmalısın kartı. PSU alana kadar kartı kasadan sök, kesinlikle kullanma.

Eklemeni şimdi gördüm. O ekran kartını öyle kullanmak tam anlamıyla saçmalık. Kim sana böyle bir şeyin sorun olmayacağını söyledi, kendin mi karar verdin bilmiyorum ama durup dururken 0 karttan olman mümkün. Düzgün, yeterli bir PSU ile kullanmalısın kartı. PSU alana kadar kartı kasadan sök, kesinlikle kullanma.
Aaa ben de eklemeyi farketmedim yeni gördüm. Dostum yapma böyle şeyler o pinler boşa konmamış oraya çok yanlış yoldasın hemen bir kablo al.

Aaa ben de eklemeyi farketmedim yeni gördüm. Dostum yapma böyle şeyler o pinler boşa konmamış oraya çok yanlış yoldasın hemen bir kablo al.
Dediğiniz kabloları nereden temin edebilirim ve sorun bu sebepten ötürümü ? fazladan güç alamadığından mı böyle yapıyor güç kaynaklarından fazla anlamıyorum bana bunu tavsiye etmişlerdi içinden fazladan da kablo çıktı acaba bunlar oluyor mu ? resimi yükledim
9728683900978.jpg

6 Pin kablosunu takmak zorunlu değildir bilip bilmeden yorum yazmayın. Kartın sitesinde kocaman "optional" yazıyor 6 pin için. Kartın bozuk olduğunu düşünüyorum maalesef. Eğer fazladan bir OC veya voltaj vermediysen güç ile alakalı sorun olduğunu sanmıyorum.

Frekansı 1340'dan 1300 civarlarına çek tekrar dene.

6 Pin kablosunu takmak zorunlu değildir bilip bilmeden yorum yazmayın. Kartın sitesinde kocaman "optional" yazıyor 6 pin için. Kartın bozuk olduğunu düşünüyorum maalesef. Eğer fazladan bir OC veya voltaj vermediysen güç ile alakalı sorun olduğunu sanmıyorum.
Kartı alalı 3 gün oldu nasıl oluyor bozulma, oyunlarda çok iyi performans alıyorum ve şu fazladan 6 pin girişinin kablosunu buldum takıp açmak sizce mantıklı mı çünkü öyle yapıcam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı