Çözüldü Sapphire RX 570 sistemde ekran 1-2 saniye kararıp geri geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SynioZ

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx 570
i5 4460
16gb
Bugün bilgisayarın güç kaynağını değiştirmek için tamirciye verdim ve güç kaynağını taktı. Eve geldiğimde 2-3 saatte ya da 30-40dk arasında bazen ekran kararıyor ve direkt geri geliyor. Bunun sorunu ne olabilir?

• 16 GB DDR3 1600MHz
  • 512 GB SSD
  • Sapphire Nitro+ RX 570
  • Gigabyte-H81M-S2PV
  • i5 4460

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun olsa görüntü geri gelmez, bir yerde temassızlık var görüntü kablosu da yapabilir.
Bugün bilgisayarın güç kaynağını değiştirmek için tamirciye verdim ve güç kaynağını taktı. Eve geldiğimde 2-3 saatte ya da 30-40dk arasında bazen ekran kararıyor ve direkt geri geliyor. Bunun sorunu ne olabilir?

• 16 GB DDR3 1600MHz
  • 512 GB SSD
  • Sapphire Nitro+ RX 570
  • Gigabyte-H81M-S2PV
  • i5 4460

Taşıma esnasında ekran kartı slotta oynamış olabilir, ekran kartını çıkarıp tekrar montajlayıp deneyin.

Güç kaynağı değişmeden önce sorun var mıydı? Ve takılan güç kaynağının marka-modelini alabilir miyiz?

Güç kaynağı marka ve modeli: Frisby FR-PS6580p 650W
Hocam biraz geç oldu kusura bakmayın.

Taşıma esnasında ekran kartı slotta oynamış olabilir, ekran kartını çıkarıp tekrar montajlayıp deneyin.

Birazdan deneyeceğim hocam.

Güç kablosuyla, ekran kartına bağlanan kabloyla oynayıp çıkar tak yapmayı deneyebilirsin.

Hocam ekran kartına giden normalde 2 güç kablosu (Ne kablosu bilmiyorum güç yazdım) vardı önceden video çekmiştim. Görüntü biraz bozuk hareket ettirirken ekran görüntüsü alabildim. Sağ tarafa giden kablodan bir tane takılmış o kablonun içinden bir kablo daha çıkıp (Kablonun kendi şeyi bu arada herhangi bir ekleme yapılmamış) diğerine bağlanmış. Fotoğrafını çekmeyi unuttum şu an bilgisayar tamirci de umarım onların hatasıdır da bir de ondan para almaz. Bilgisayar yeni aldığım için böyle şeylerini ellemekten korkuyorum bir şey olur diye ondan tamirciye vermekte buldum çözümü.

Ekran kartını çıkaramadım bu arada :D hafif bastırdım açtım biraz oynadım yine ekran gitti geldi. Tamirci gel demişti zaten oraya verdim bakalım ne olacak.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-27-11-39-10-747_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-07-27-11-39-10-747_com.miui.gallery.jpg
    59,9 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Yukarı