Sapphire RX 580 WattMan Sorunu

Ficus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sapphire RX 580 ekran kartım var. Yaklaşık 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Ancak son 2-3 haftadır WattMan problemiyle karşı karşıyayım. Özellikle 2 gündür çok oluyor. Oyuna girdiğim gibi ekran gidiyor. Ekran kartına yük gidince oluyor. Yardımcı olabilir misiniz? Eski sürüm driver indirdim. En yenisini indirdim. Format attım. İnternette bulabildiğim her şeyi yaptım.

Ekran kartına yük gidince oluyor diyorsunuz Wattman'dan önce düşünülmesi gereken bir sürü seçenek var. Ne diye hemen Driver'a atıyorsunuz?

Asıl ilk bakmanız gereken PSU. PSU modeliniz nedir? Eğer mümkünse başka bir PSU ile deneyin.

Ekran kartına yük gidince oluyor diyorsunuz Wattman'dan önce düşünülmesi gereken bir sürü seçenek var. Ne diye hemen Driver'a atıyorsunuz?

Asıl ilk bakmanız gereken PSU. PSU modeliniz nedir? Eğer mümkünse başka bir PSU ile deneyin.
650W corsair psu ve Xigmatek 600W psu ile denedim.

MSI Afterburner üzerinden ayarlar kısmına girip en altta bulunan kısımları aynı bu şekilde yapıp.
Deneyebilir misiniz?

AFTER.PNG

Windows sürümünüz nedir? Ekran gidiyordan kastınız nedir? Herhangi bir uyarı veriyor mu? USB'lere güç geliyor mu?
Windows 10 kullanıyorum en güncel hali. Ekran gidiyordan kastım monitörde sinyal yok uyarısı veriyor ama fanlar ışıklar falan çalışmaya devam ediyor. Usb lere dikkat etmedim.
Yine aynı şekilde mi hatayı veriyor, bu ayarları yaptığınız zaman? Bir de undervolt yaparak dener misiniz?
Az önce onu da yaptım oyuna girdim bu sefer 5dk falan oynattırdı. Sonra yine aynı hata. Undervolt ta işe yaramadı sayılır.

Geri
Yukarı