Sapphire RX 6600 furmark sonuçları nasıl?

Makaleler
1
WhatsApp Görsel 2024-04-19 saat 20.24.40_cb5f704d.jpg

Fan %99'la çalışmasına rağmen bu sıcaklık normal mi hocam?

Sapphire markası galiba biraz soğutmada kötü diye biliyorum hocam. Ben ekran kartını alırken foruma sormuştum o zaman XFX indirimdeydi bana XFX önermişlerdi. Soğutmada performansı güzel WattMan hatası almazsın vb şeyleri söylemişlerdi. Sapphire pek önermemişlerdi. Ben pek bilmiyorum fakat internette sıcaklık değerleri yazıyordur test videolarında falan oradan bakarsanız çok daha iyi bilgi alabilirsiniz. Fan %99 çalışmasına rağmen bu sıcaklık bence yüksek. Benim ekran kartının fanı hiçbir zaman %99 çalışmadı 64-65 derece sıcaklıklarda oluyor hep. Fanı %100 alsam sıcaklık 59-60 derecelere iner diye düşünüyorum.

Hem sıcaklık yüksek (fan son hızda çalışmasına rağmen) hem de FPS düşük gibi geldi, çünkü çekirdek hızı da düşük, kart 6600 mü 6600 XT mi? Bir kısımda XT yazıyor bir kısımda 6600 yazıyor anlayamadım.

Satın almadıysan başka kart bak bence hocam, sağlıklı gelmedi bana.

Fan %99'la çalışmasına rağmen bu sıcaklık normal mi hocam?

Kesinlikle değil. Bende XT olanı vardı. Modeli XFX Swift 210'du çift fanlı boş modeldi incecik bir şey yani. Sapphire Pulse ile aynı hesap düşünebilirsin. Fan hızı %50 de 74-75 derece görüyordu en yüksek. Üstelik XT düz versiyondan daha çok güç tüketiyor. Odamda çok sıcaktır yani internet kafede denedim 6 derece derece soğuk çalışıyordu kart. Fan seside çok rahatsız eder. İleride fanı bile bozulabilir yüksek devirden kaynaklı. Hiç bulaşma derim.

Geri
Yukarı