Sarı sitede dolandırılmamak için ne yapmalıyım?

Emprialyx

Hectopat
Selam sosyal, kendime yeni bir sistem topluyorum fakat bildiğiniz gibi fiyatlar uçuk. O yüzden bazı parçaları ikinci el almaya karar verdim. Ve işlemcime uygun anakartı buldum uygun fiyata. Msi b460m pro sıfır itopyadan almış arkadaş. Get açıp açamayacağını sordum. Başına çok kötü olaylar geldiğini felan söyledi. Güven problemini aşabiliriz felan dedi karşılıklı kimliklerimizi atabiliriz dedi biraz kafam karıştı burda ben neden kimlik atıyorum? Neyse ve arkadaş 180 taner ekran kartı sattığını söyledi ve fotoğraflarını atabileceğini söyledi. Ayrıca bu kişi 2009dan beri üye bu platforma. Dolandırıcı olsaydı çoktan kapatırlardı diye düşünüyorum. Bugün anakartın detaylı fotoğraflarını istedim ve bugün konserim var hocam ilgilenemeyeceğim maalesef dedi ve bana attığı fotoğraftaki konserde çalan kişinin ismiyle sarı sitedeki satış yaptığı profil ismi aynı. Kimlik fotoğrafını attığında da karşılaştırma yapacağım tabiki fakat daha neler yapabilirim? Hiç riske atmak istemiyorum hocalarım nerdeyse bilgisayarı topladım bir kaç parça eksik diyebilirim. Şimdiden teşekkürler. Yanıtlarınız benim için çok çok önemli. Bu arada alacağım ürün 600tl normale göre ucuz o yüzden almak istiyorum.

Selam sosyal, kendime yeni bir sistem topluyorum fakat bildiğiniz gibi fiyatlar uçuk. O yüzden bazı parçaları ikinci el almaya karar verdim. Ve işlemcime uygun anakartı buldum uygun fiyata. MSI B460M PRO sıfır İtopya'dan almış arkadaş. GET açıp açamayacağını sordum. Başına çok kötü olaylar geldiğini falan söyledi. Güven problemini aşabiliriz falan dedi karşılıklı kimliklerimizi atabiliriz dedi biraz kafam karıştı burada ben neden kimlik atıyorum? Neyse ve arkadaş 180 taner ekran kartı sattığını söyledi ve fotoğraflarını atabileceğini söyledi. Ayrıca bu kişi 2009'dan beri üye bu platforma. Dolandırıcı olsaydı çoktan kapatırlardı diye düşünüyorum. Bugün anakartın detaylı fotoğraflarını istedim ve bugün konserim var hocam ilgilenemeyeceğim maalesef dedi ve bana attığı fotoğraftaki konserde çalan kişinin ismiyle sarı sitedeki satış yaptığı profil ismi aynı. Kimlik fotoğrafını attığında da karşılaştırma yapacağım tabii ki fakat daha neler yapabilirim? Hiç riske atmak istemiyorum hocalarım neredeyse bilgisayarı topladım birkaç parça eksik diyebilirim. Şimdiden teşekkürler. Yanıtlarınız benim için çok çok önemli. Bu arada alacağım ürün 600TL normale göre ucuz o yüzden almak istiyorum.

Kendi şehrinden al GET ile uğraşma.

Sarı site kullanmamalısın (!)
Bir sistemleri vardı para havuza düşüyor, alıcı onay verdiğinde para satıcıya gidiyordu onu kullan. (sanırım GET idi.)
Fiyatları piyasa fiyatlarıyla karşılaştır.
Daha önce satın alım yapan insanların alışveriş yaptığı dürüst satıcılardan ürün almaya çalış.

Bence GET'siz almayın hocam, her ihtimale karşı.
Sarı site ne alaka bu arada? Sahibinden diyecek kadar üşenmeyin.

Adamla farklı şehirlerdeyiz o yüzden test etme gibi bir imkanım yok maalesef.
Canlı video isteyebilirsin. Ben 2-3 gündür satış yapıyorum, alıcılar istiyor ben de canlı video atıyorum onlara.

Fatura ve garanti belgesini hiç uzatmadan veren adama güvenebilirsin genelde diğerleri ya uğraşamam vs gibi laflar söyler.
Hocam adamla buluşmayacağım ki kutunun içinde yollar heralde fatura ve garanti belgesini.
Sarı site kullanmamalısın (!)
Bir sistemleri vardı para havuza düşüyor, alıcı onay verdiğinde para satıcıya gidiyordu onu kullan. (sanırım GET idi.)
Fiyatları piyasa fiyatlarıyla karşılaştır.
Daha önce satın alım yapan insanların alışveriş yaptığı dürüst satıcılardan ürün almaya çalış.
Arkadaş çok fazla satış yaptığını söylüyor ve 2009dan beri üye atacak bana yarın yaptığı satışları. Bugün müsait değilmiş.
Canlı video isteyebilirsin. Ben 2-3 gündür satış yapıyorum, alıcılar istiyor ben de canlı video atıyorum onlara.
Tamamdır hocam fakat önce parayı atacağım sonra adam kargoyu yollayacak paramın uçmaması için ne yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı