Çözüldü SATA 1 HDD SATA 3 PC'ye takınca yavaş olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yasuf

Decapat
Arkadaşlar yeni bir PC aldım masaüstü ama 500GB'lik HDD'si ilk gelindiğinde buyana 2 kere garantiye yolladım.
Ve şu an çok yavaş HD Tune ile test yaparken yanıt vermiyor test bile yapamadım. Bileştirme yapayım dedim 2. gün pes ettim.
Windows Search'ı kapatıım bu sefer test yapabildim ama 2 saat gönderme testi ama ortalama 40 Ti ve sürekli 0'dan 100'e cıkıyordu bazen de hiç cıkmıyordu 15dk boyunca.
HDD yeni.
Peki asıl sorum şu.
HDD mi nasıl hızlandıırım? Ve SATA 1 HDD SATA 3 PC'ye takarsan bir sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (27).png
    Ekran Görüntüsü (27).png
    300,4 KB · Görüntüleme: 85
  • HDTune_Health_ST3500312CS.png
    HDTune_Health_ST3500312CS.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 50
  • HDTune_Info_ST3500312CS.png
    HDTune_Info_ST3500312CS.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 51
SATA 3 e takıp tekrar deneyin sorun olmaz. HD Tune 5.75 ile yapın testi.
Disk 3 yıl kullanılmış ve Current Pending Sector 1. Yani bozuk disk vermiş olmalılar.
Windows 10 kullandığınız için yavaş olması normal. Disk Windows 10 için o kadar hızlı değil.
HD Tune website buradan 5.75 versiyonunu indirin.

Health sekmesinde Current Pending Sector 1 gözüküyor ondan ve Power On Hours Count 33867 bu da 3 yıl gibi bir süre oluyor. SATA 1 kablosuna takılı ise yavaş olabilir disk. Evet test sonucundan gördüm ama HD Tune 5.75 ile tekrar atın.

Teşekkürler SSD yavaşlar mı böyle bir durumda ve bu yavaşlamaları ben bilmeden yapmış olabilir miyim? Bunun olma nedenleri nedir acaba?
Win 8'e geçince SSD yavaşlar mı?
Bir de kablo herhangi bir kablo olur mu farkı ne olur çooook teşekkür.

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA 1 kablosu kullandıysanız olabilir. SATA 3 kablosu ile deneyin SSD ve HDD için. Windows 8.1'e geçerseniz SSD yavaşlamaz. SSD'nin sağlık durumunu CrystalDiskInfo ile paylaşın ve neden yeni bir konu açtınız?

Seriel ata 26awg awm 21149 30V 80 derece ftı FT2 -F- LY kabloda bunlar yazıyor bize gelen kobloda. Bir kısmını anladım amaaaaaa bir kısmını?
Bu kabloo 2 tarafınıda söke biliyorum ama öbür kablo tek taraflı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablodan hiçbir şey anlamadım. Siz benim istediğim şeyleri paylaşın. HDD için Benchmark yapıp paylaşın ve arka planda işlem yapmayın Benchmark bitene kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı