Satın alınan oyun indirime girerse para iadesi yapılır mı?

graydin

Hectopat
Daha fazla  
Diyelim bir oyun satın aldık. 1-2 gün oynadık. Daha sonra aynı oyun PlayStation Store'da indirime girdi. İndirimden yararlanabiliyor muyuz? Para iadesi vb. bildiğiniz üzere bazı alışverişlerimizde ürün indirime girdiğinde indirim kadar para iadesi yapılabiliyor. Acaba böyle bir durum var mı?

İade şartlarını karşılıyorsa iade aldığınızda satın aldığınız fiyat size geri döner, indirim gibi etkenler iade politikasına dahil değil.

İade etme süreci PS Store'da şu şekilde;

Tam oyunlar, indirilebilir içerikler, oyun içi sarf malzemeleri ve sezon biletleri bu kategoriye dahildir.

"PlayStation Store aracılığıyla bu tür bir içerik satın aldıktan sonra para iadesi talep etmek için satın alma işleminden itibaren 14 gün süreniz vardır. Satın alınan içeriği indirmeye ya da yayınlamaya başladıysanız içeriğin bozuk olmaması halinde para iadesine uygun olmazsınız."

Diyelim bir oyun satın aldık. 1-2 gün oynadık. Daha sonra aynı oyun PlayStation Store'da indirime girdi. İndirimden yararlanabiliyor muyuz? Para iadesi vb. bildiğiniz üzere bazı alışverişlerimizde ürün indirime girdiğinde indirim kadar para iadesi yapılabiliyor. Acaba böyle bir durum var mı?

PS Store'un daha önce böyle bir eylem yaptığını görmedim. Hatta Amazon haricinde bunu yapan bir firma var mı bilmiyorum. İndirim miktarı göz ardı edilemeyecek kadar yüksekse iade edip yeniden alabilirsiniz.

Amazon'un yaptığı gibi "dün aldığın ürün bugün indirime girdi fazla ödemiş olma bir kısmını iade ediyorum" gibi bir politikadan bahsediyorsan hayır.

Aslında tam olarak bundan bahsetmiştim. Yani kişi oyunu satın aldığında indirip sevmediğinde iade edilebilir özelliği olması lazım. Zaten satın aldıysa bilerek almıştır. Yanlışlıkla tuşa basmamıştır herhalde :) gerçi bunun için sanırım oyun oynama süresi veriyorlardı galiba.

PS Store'un daha önce böyle bir eylem yaptığını görmedim. Hatta Amazon haricinde bunu yapan bir firma var mı bilmiyorum. İndirim miktarı göz ardı edilemeyecek kadar yüksekse iade edip yeniden alabilirsiniz.

Ama indirdiğimizde de iade kabul etmiyormuş. Garip bir durum, daha önce de tartışma konusu olmuştur.

Geri
Yukarı