Satış işlemi sırasında plaka değişikliği

Arbalet

Decapat
Daha fazla  
İyi Sosyaller.

Çarşamba günü şehir dışından motosiklet almaya gideceğim ve satış anında noterde plaka değişikliği isteyeceğim.
Plakada istediğimiz hafleri alabilmek için notere mi durumu anlatiyoruz (önceleri plaka işlemi emniyette yapiliyordu ve ufak bedellerle bu işlemi halledebiliyorduk şu an nasıl) bu sistem nasıl ilerliyor bilgisi olan yardimci olabilir mi?

Önce emniyete gideceksiniz. Yanınızda baklava falan götürün. Çok özel bir plaka ise oradaki memurun keyfine göre bir rakam çıkar. Keyiflerine göre olduğu için üç aşağı beş yukarı bir rakam veremiyorum. Ben isim soyisim doğum tarihi plakası istemiştim 2021 yılında araç alırken. 35 bin lira demişlerdi. Hiç ufak bedel falan söz konusu değil yani plaka sizin için özelse. İsim, soyisim, doğum tarihi vs. gibi bilgileri gördükleri için anlıyorlar sizin için özel olup olmadığını. :D

Önce emniyete gideceksiniz. Yanınızda baklava falan götürün. Çok özel bir plaka ise oradaki memurun keyfine göre bir rakam çıkar. Keyiflerine göre olduğu için üç aşağı beş yukarı bir rakam veremiyorum. Ben isim soy isim doğum tarihi plakası istemiştim 2021 yılında araç alırken. 35 bin lira demişlerdi. Hiç ufak bedel falan söz konusu değil yani plaka sizin için özelse. İsim, soy isim, doğum tarihi vs. gibi bilgileri gördükleri için anlıyorlar sizin için özel olup olmadığını. :D

Hocam artik bütün işlemler noterde oluyor diye biliyorum emin misiniz emniyete gitmem gerektigini?

Yahu ne biçim sistem bu ya rabbim. Ben denizlinin acıpayam ilçesinde nereden bulayim emniyet genel müdürlüğünü. Bunu yapmasam olmayacak plaka verecekler içime dert olacak.

Noterin plaka kararıyla bir alakası yok. Emniyettekiler götürecek baklavaları. :)

Evet.

Madem noterler plaka işine de el atti niye bütünuyle hakim değiller de insanları böyle uğraştırıp duruyolar.

@Görkem Umut soruma cevap ararken iki soruya birden cevap verdiğiniz için sizi tebrik ederim hocam sağ olun. Ptesi ben önce pastaneye sonra emniyete uğrayayım erken saatte.🤣

Bu arada denizlide ikamet eden varsa aramızda mesaj atması yeterli. Çarşamba gelirken mesir macunu getirebilirim Manisa'dan🤣

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı