Satranç için taktik-önerisi

sideswipe

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus OC 3070 Tİ
i5 12400f
Fury 2x 8 GB Ram
B660M-E D4
Asus Tuf Gaming 650w
Game Tech HD240
Meslek
Öğrenci
Satrançta yeni değilim ortalama bir oyuncuyum. Birkaç açılış ve taktik biliyorum sadece. Çatal, gambit nedir gram fikrim yok. Bazı açılış varyantlarında ise takılıyorum hata yapıyorum bir öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Satrançta yeni değilim ortalama bir oyuncuyum. Birkaç açılış ve taktik biliyorum sadece. Çatal, gambit nedir gram fikrim yok. Bazı açılış varyantlarında ise takılıyorum hata yapıyorum bir öneriniz var mıdır?
Hocam İspanyol ve İtalyan açılışıyla başlayın. Tuzaklara bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Satrançda yeni değilim ortalama bir oyuncuyum. Birkaç açılış ve taktik biliyorum sadece. Çatal, gambit nedir gram fikrim yok. Bazı açılış varyantlarında ise takılıyorum hata yapıyorum bir öneriniz var mıdır?
Ortalama derken kime göre ortalama? İnternette oynuyorsanız internet üzerindeki elonuz ne?
Çatal, gambit falan çok temel şeyler çünkü.

Youtube'dan izleyebilirsin arkadaşın dediği gibi. Arkada fikirleri vs. anlatan bir yorumcunun olduğu profesyonel oyuncuların oyunlarını izlemek özellikle çok fayda sağlayabilir. Satranç genel olarak belirli fikirleri, şablonlara aşinalık kazanıp bir pozisyonu gördüğünde oradaki daha önceden benzerini gördüğün fikirleri taktikleri tanımak ile gelişilen bir oyun. Bu da zamanla gelişen bir şey ama kendinizden üst düzey oyuncuların nasıl düşündüğünü, bir pozisyonda ne gördüğünü öğrenmek faydalı olur.

Geri
Yukarı